Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Borko Veljović - DZIECI BEZ OCZU
Cena 27.00 zł
Cena okładkowa: 29.90 zł
oszczędzasz: 2.90 zł


Ocena: 10.00
                   
Autor Borko Veljović
Tytuł Dzieci bez oczu
Stron 144
Okładka miękka
Wydawnictwo AdPublik
Rok wydania 2012
Rekomendacje Patronat bearbook.pl!


Zobacz koniecznie:

Opis

 

Strachnia jest młodym, obiecującym pisarzem, dręczonym przez demony tak przeszłości jak i teraźniejszości. Wciąż nie może uwolnić się od wspomnienia byłej żony Jeleny, która znalazła nieoczekiwaną satysfakcję w związku z drugą kobietą.

 

„Dzieci bez oczu” debiutancka powieść serbskiego pisarza Borko Veljovića to historia ogarniętego marazmem Strachinii, który pozornie mając pomysł na życie, nie umie być szczęśliwy. Veljović opisuje jego zwyczajną, a w gruncie rzeczy ponurą codzienność – spotkania z przyjaciółmi parającymi się – tak jak on – piórem, zabawy z psem, rozmyślania o nieudanym małżeństwie z Jeleną, która weszła w związek z inną kobietą. Czy fascynacja przyjaciółką wyzwoli go z marazmu? I jak potoczą się losy namiętnej Jeleny i jej kochanki Jowany?

 

Spotkałam pewną blondynkę. Przypominała mi kogoś. Miałam wrażenie, że gdzieś ją już widziałam. Wszystko było takie piękne, spontaniczne i beztroskie. Kąpałyśmy się nago w zatoce Sawy, całowałyśmy i pieściłyśmy. Nieważne, jak się poznałyśmy. Był wczesny poranek, gdy stałyśmy się jednością. (…)  Ona leżała obok mnie, a jej kościste ręce mierzwiły moje włosy. Szeptała czułe słówka. Dobrze wiedziała, co kobieta pragnie poczuć i usłyszeć po uprawianiu miłości.

Opis autorstwa Michała Urbaniaka.