Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Do zamówienia gratis
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł
Kontakt
Infolinia
+48 508 899 508
eMail
bearbook@bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
PLAN B
Cena 19.00 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 8.75
                   
Tytuł Plan B
Typ DVD
Reżyser Marco Berger
Czas trwania 01:43:00
Dźwięk DD 2.0, hiszpański
Lektor polski nie
Napisy polskie
Produkcja Argentyna, 2009
Występują Manuel Vignau, Lucas Ferraro oraz Mercedes Quinteros
Dystrybutor Tongariro Releasing
Rekomendacje Patronat bearbook.pl!


Zobacz koniecznie:

Opis

Dwóch facetów, zazdrość o byłą dziewczynę i... może seks po realizacji planu B? Jeden z najbardziej znanych gejowskich filmów na świecie - teraz w Polsce!

Bruno jest zazdrosny o nowego chłopaka swej byłej dziewczyny, Laury – fotografa imieniem Pablo. Chociaż swego czasu sam Laurę rzucił, próbuje teraz namówić ją, by do niego wróciła. Gdy dziewczyna odmawia, Bruno postanawia zrealizować „plan B”. Zaprzyjaźnia się z Pablem, o którym słyszał, że „eksperymentował” kiedyś z facetami. Ma nadzieję, że uda mu się skompromitować go w oczach Laury. Kiedy Pablo okazuje się być jego bratnią duszą, Bruno zaczyna wpadać we własne sidła. Razem oglądają seriale, razem chodzą na imprezy. Dużo ze sobą rozmawiają, a nawet śpią w jednym łóżku. Tworzy się między nimi napięcie. Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? I czy chłopaki przekroczą granice fizycznej bliskości?

„Plan B” to debiut reżyserski Argentyńczyka Marco Bergera, znanego w Polsce z nagrodzonego na festiwalu w Berlinie filmu „Nieobecny”.


------------------------------------------------

Z opisu reżysera:

 

Pomysł stworzenia komedii romantycznej powstał z mojej obserwacji, że tego typu historii (kiedy chłopak uwodzi innego chłopaka) bardzo brakuje. Ogólnie, komedie romantyczne opierają się na zabawnych historiach. Śmiejmy się zatem z tego niemądrego planu!

Film prowadzi z widzem pewną grę: najpierw oglądamy komedię, wygodnie usadowiając się w fotelu. Gdy widz opycha się popcornem nagle spostrzega, że stanął w środku dramatu, który nie przypomina miłosnej gry. Tak naprawdę nikt nie wie, czym jest miłość, szczególnie, jeśli przedmiot pożądania jest tej samej płci, a kontekst społeczno-kulturowy nie popiera takiego obrotu sprawy.

Bruno wpada we własną pułapkę. To, co zaczęło się jako niewinny żart, wymyka się spod kontroli i plan nieoczekiwanie dotyka nieodkrytych przestrzeni jego własnego serca.

Chciałem zobaczyć historię, w której zarówno ja jak i moje spojrzenie na miłość będą miały odzwierciedlenie w miłości bohaterów – miłości, która nie rozróżnia płci, wieku i kształtów. I to jest powodem, dla którego film przedstawia love story między dwiema osobami, którzy nie odwracają się od męskiego, brutalnego świata i otwierają się na możliwość miłości niezależnie od płci.

W rzeczywistości, na pierwszy rzut oka PLAN B jest zakręconą komedią, z kłamstwem i odmiennym spojrzeniem na miłość. Ale przy bliższym spojrzeniu „Plan B” próbuje przedstawić stereotypy społeczne i to jak bardzo są one uznawane jako prawdy uniwersalne.

Poprzez historię Pabla i Bruna możemy zastanowić się nad naszą własną ideą wolności i pożądania w ogóle. Każdy oryginalny plan kogokolwiek z nas staramy się wpasować w obowiązujący kontekst społeczno-kulturowego.

Film przedstawia plan B – drugą szansę, na rozwój osobistych pragnień, a nie na ich potępienie.

O tym filmie czytaj też na naszym blogu: bearbook.pl/blog

Galeria produktu
Materiały video
To może Cię również zainteresować:
CHŁOPCY Z DWORCA ZOO
NIEOBECNY
AŻ TU NAGLE, ZESZŁEJ ZIMY
ZUPEŁNIE INNY WEEKEND
Kup również:
NIEOBECNY
Cena 39.90 zł


Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni

Ocena: 9.00
                   
Tytuł Nieobecny
Tytuł oryginalny Ausente
Typ DVD
Reżyser Marco Berger
Czas trwania 01:36:00
Dźwięk DD 2.0, hiszpański
Lektor polski nie
Napisy polskie
Produkcja Argentyna, 2011
Występują Carlos Echevarria, Javier De Pietro, Antonella Costa
Dystrybutor Mayfly
Rekomendacje Patronat bearbook.pl!


Opis

Uczeń obsesyjnie pożądający swojego nauczyciela. Jeden z najgłośniejszych gejowskich filmów - już na DVD!

„Nieobecny” zdobył nagrodę Teddy dla najlepszego filmu LGBT na festiwalu w Berlinie w 2011 roku. Zasłużenie. Film hipnotyzuje od pierwszych scen. Podczas lekcji pływania coś wpadło chłopakowi do oka, nauczyciel zabiera go do okulisty. Potem okazuje się, że Martin nie ma gdzie nocować, bo babcia, z którą mieszka, akurat wyjechała, a telefon komórkowy został w plecaku kolegi. Koniec końców Martin ląduje w domu nauczyciela, w którym pobyt zaczyna od wzięcia prysznica. Miga gołym tyłkiem zaskoczonej sąsiadce, która właśnie wpadła na chwilę. Sytuacja robi się dwuznaczna, atmosfera gęstnieje, nauczyciel jest zdezorientowany. To nieudolne zaloty młodziaka czy nie? Reagować? Jak? Przecież on w sumie nie robi nic niezwykłego. Chce uwieść nauczyciela czy nie? Obojętność nauczyciela jest naturalna? Czy udawana, bo Martin jednak mu się podoba? Ktoś tu w coś gra czy to tylko urojenia? Ale czyje? Chłopak zakochał się w panu od wuefu czy może tylko „dla sportu” chce sprawdzić, czy nauczyciel łyknie jego zmysłowy haczyk? Czy Martinowi na basenie rzeczywiście coś wpadło do oka?

„Nieobecny” odwraca „konwencję”, zgodnie z którą molestowania dopuszcza się zwykle ten starszy, ten z większą władzą. Ale czy w tym przypadku można mówić o molestowaniu? Kto uwierzyłby nauczycielowi, gdyby ten rzucił oskarżenie? Robi sie późno. Który pierwszy „puści farbę”? Pójdą razem do łóżka czy nie? To tylko niektóre pytania, które kłębią się w głowie – i to te bardziej banalne. Reżyser wyśmienicie manipuluje uczuciami widzów. Czasem film tężeje od niewypowiedzianych emocji, ale jak na dramat psychologiczny sporo tu zwrotów akcji – chwilami oglądamy wręcz hitchockowski thriller. A kamera w subtelny sposób eksponuje piękne, młode ciało Javiera de Pietro w roli Martina. Argentyńczyk Marco Berger, ktory debiutował 2 lata temu znakomitym „Planem B” o heterykach, którzy... zakochują się w sobie, wyrasta na jednego z ważniejszych twórców kina LGBT.

(Recenzja Mariusz Kurca, 'Replika' nr 33).

Materiały video
To może Cię również zainteresować:
W CIEMNO (DVD)
BRATERSTWO
POD PRĄD
TEST NA ŻYCIE (DVD)
RAINBOW COLLECTION: L'HOMME (5xDVD)
RAINBOW COLLECTION: FEMME (4xDVD)
FATALNY UKŁAD (DVD)
SKALA SZAROŚCI (DVD)