Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Do zamówienia gratis
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł
Kontakt
Infolinia
+48 508 899 508
eMail
bearbook@bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Muriel Villanueva Perarnau - MAM DWIE MATKI
Cena 25.50 zł
Cena okładkowa: 26.90 zł
oszczędzasz: 1.40 zł


Czas realizacji zamówienia: 24 godziny

Ocena: 10.00
                   
Autor Muriel Villanueva Perarnau
Tytuł MAM DWIE MATKI
Stron 81
Okładka miękka
Wydawnictwo AdPublik
Rok wydania 2012
Rekomendacje Patronat bearbook.pl


Zobacz koniecznie:

Opis

Oto kolejna rewolucyjna książka na polskim rynku LGBT. „Mam dwie matki” to ubrane w formę przejmującej powieści wspomnienia kobiety wychowanej przez dwie lesbijki. Obok tego nie można przejść obojętnie!

„Mam dwie matki” to opowieść o losach Marii i Nurii, pary kochających się lesbijek. Poznajemy ich życie niejako na wspak: opowieść zaczyna się ich upragnionym ślubem, a potem biegnie wstecz – zostaje pokazana codzienność obu kobiet, trudności, na które się natykają w zwyczajnym życiu, starania o adopcję, tłumaczenie dzieciom natury lesbijskiego związku i zmierza do poznania się obu kobiet. Osobny głos zabierają w tej powieści wychowane wspólnie córki.

„Mam dwie matki” to przejmująca, piękna opowieść o potędze miłości, o trudach i radościach napotykanych w homoseksualnym związku, o walce o akceptację i – w finale – ostatecznym zwycięstwie. To książka, którą czyta się bardzo szybko, a która zostaje w pamięci na długo.

„Nadeszła wreszcie godzina, żebym wykrzyczała kim jestem – docierają do mnie głosy i wiem, że czas milczenia dobiegł kresu. Teraz czuję się silna i, mając dwadzieścia dziewięć lat (w końcu!), powoli zaczynam wierzyć w to, że jest mi absolutnie wszystko jedno, co pomyślą ludzie, i że teraz, to właśnie osoby homofoniczne powinny chować się po kątach. Z przyjemnością odstąpię im swoje miejsce. Ja w końcu chcę się ujawnić. Może wyda się Wam to banalne, ale przez te ostatnie miesiące toczących się debat, rozmów i wywiadów, czuję się jak ogromna sprężyna, która ściśnięta przez wiele lat nagle zostaje wypuszczona. Nie chodzi o to, że nigdy nikomu nie opowiadałam o mojej sytuacji lub że jesteśmy odizolowaną, nieakceptowaną przez nikogo rodziną. Mam raczej na myśli to, iż dopiero od niedawna jestem w stanie opowiadać o sobie bez lęku o reakcję, jaką to wywoła.”

Ze wstępu autorki.

Tekst Michała Urbaniaka

 

To może Cię również zainteresować:
Šejla Šehabović - MAKE-UP
Borko Veljović - DZIECI BEZ OCZU
Šejla Šehabović - RODZAJ ŻEŃSKI, LICZBA MNOGA
William S. Burroughs - NAGI LUNCH