Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Pakiet 10 bestsellerów roku!
Cena 300.00 zł
produkt chwilowo niedostępny

Ocena: 0.00
                   


Zobacz koniecznie:

Opis

To jedyny taki ranking w Polsce - dziesięć najlepiej sprzedających się gejowskich książek 2017 roku! Wybraliście Wy - swoimi zakupami w bearbook.pl.
Kto wygrał? Zobaczcie poniżej, a wszystkie książki możecie tutaj kupić taniej w jednym pakiecie!

http://www.bearbook.pl/milosc

10. Ignacy Karpowicz - MIŁOŚĆ

Książka wydana pod koniec roku, przebojem wdarła się do pierwszej dziesiątki! Nic dziwnego, wszak to głośny coming out znanego pisarza - który pierwszy raz tak głośno i otwarcie mówi o swojej seksualności. Najlepiej pisze o niej sam Karpowicz: "Nie chciałem przyznać przed światem, że jestem homoseksualistą. (…) Nabawiłem się homofobii przez osmozę, której ogniska występują w środowisku wyzutym z empatii, za to nasączonym nieufnością i hipokryzją. Moja homofobia należała do innego rzędu, trudniejsza do wychwycenia i zdiagnozowania, daleka od prostackiego: „zakaz pedałowania”. Te wszystkie: nie interesuje mnie, kto z kim sypia; a niech sobie żyją, choć to nienormalne; nie mam nic przeciwko temu, byle się nie afiszowali. No, właśnie. Nie sypiałem, sobie niech żyłem i też nie miałem nic przeciwko temu, z grubsza przynajmniej, byłem się nie afiszował. W stosunku do samego siebie byłem taki jak otoczenie. Pod osłoną nocy – dobrze; po wschodzie słońca lub w rozmowie – źle. Byłem homofobem w stosunku do siebie, powtarzam, choć o tym nie wiedziałem i oficjalnie nie miałem przeciwko gejom nic. Nic do powiedzenia, nic do zrobienia. Nic do podarowania.
Ile z nas, osób LGBT, jest w trakcie podobnych doświadczeń właśnie teraz, gdy czytają te słowa?" 

 Notatni samobójcy

9. Michael Thomas Ford - NOTATKI SAMOBÓJCY


Jeff ma piętnaście lat i właśnie zaliczył nieudaną próbę samobójczą. Zostaje skierowany do szpitala psychiatrycznego. Ma tam spędzić czterdzieści pięć dni. Zaczyna prowadzić swoisty dziennik pobytu. Tak rozpoczynają się „Notatki samobójcy”. Jeff nie potrafi się odnaleźć w szpitalu. Pełen gniewu, buntuje się przeciwko zaistniałej sytuacji, odrzuca zaoferowaną mu pomoc. Nie chce przyznać nawet przed samym sobą, co sprawiło, że targnął się na życie. Odnosi się wrażenie, że chodziło o miłość do pewnej dziewczyny, ale… Zarówno sam Jeff, jak i autor Michael Thomas Ford mylą tropy. Dni mijają i chłopak stopniowo się otwiera, nawiązuje nowe relacje, znajduje coraz więcej zrozumienia, także dla siebie. W końcu czuje się gotowy, by ujawnić swe tajemnice.
Opowieść Jeffa jest w zasadzie banalna, a jednak pozostaje przy tym pełna dramatyzmu, boleśnie prawdziwa – i jest potrzebna. Bo takie czy podobne historie rozgrywają się przecież często, czasem takie próby samobójcze są niestety udane.

Tak o tej książce pisała "Replika".

 
Krótka historia homoseksualizmu

 8. Elwira Watała - KRÓTKA HISTORIA HOMOSEKSUALIZMU: GEJE I LESBIJKI 

"Geje", to pierwszy tom cyklu o słynnych homoseksualistach w dziejach świata. We wstępie do książki autorka omawia historię homoseksualizmu, a w kolejnych rozdziałach przedstawia znane postacie gejów i różne formy miłości cielesnej. W charakterystycznym dla siebie stylu opowiada o swobodzie seksualnej czasów rzymskich, igraszkach w królewskich komnatach i grzesznych uciechach duchownych. Osobne rozdziały poświęca samobójstwom i zabójstwom w środowiskach gejowskich, związkom homoseksualnym znanych pisarzy i artystów, oraz słynnym hollywoodzkim gejom.
"Lesbijki" to drugi tom cyklu o słynnych przedstawicielach mniejszości seksualnych. W pierwszym rozdziale książki autorka omawia różne techniki stosowane przez kochające się kobiety, a także podaje przykłady miłości lesbijskiej w czasach starożytnych. W kolejnych rozdziałach przedstawia lesbijki żyjące na królewskich dworach, a także znane pisarki, malarki czy inne kobiety z kręgów artystycznych. Osobny rozdział poświęca lesbijskim i biseksualnym związkom w środowisku filmowym Hollywood.

 Sonata Gustava

7. Rose Tremain - SONATA GUSTAVA

Tak o tej książce Miś Dyrektor pisał na blogu:
To przede wszystkim książka, którą świetnie się czyta, mimo trudnej tematyki. Nie bez powodu "Sonata Gustava" Rose Tremain została dostrzeżona i uznana przez zagraniczną prasę za jedną z najlepszych książek roku. Wątek gejowski jest tu z jednej strony dominujący, a z drugiej - pozostaje w sferze domysłów. Gustav jest małym chłopakiem, którego w biedzie wychowuje matka. Jego ojciec nie żyje - w domu matka kultywuje jego pamięć jako bohatera wojennego. Jednocześnie Emilie nienawidzi Żydów - bo to właśnie z powodu wojennych losów jej męża (który Żydów ratował) musiała się pożegnać z dobrobytem i wygodnym życiem. To nie było łatwe małżeństwo: Emilie i Erich mają za sobą stratę dziecka, Erich ma romans z żoną swojego szefa... To tło wyjaśniające trudne dzieciństwo Gustava, naznaczone seksualnym molestowaniem ze strony syna sąsiadki i faktem, że matka nigdy go tak naprawdę nie pokochała.
Kiedy Gustav był mały, w przedszkolu pojawił się Anton. Można chyba powiedzieć, że była to miłość od najmłodszych lat, bo Gustav z Antonem - synem bogatego żydowskiego bankiera - od razu znaleźli wspólny język, przypieczętowany dziecięcym pocałunkiem dwóch chłopców w czasie zabawy. Jak jednak matka Gustava zareaguje na to, że przyjaciel jej syna jest Żydem? A jak Gustav poradzi sobie z rodzącym się uczuciem wobec kolegi?
Anton jest uzdolnionym muzycznie chłopakiem. Chciałby zostać pianistą światowej sławy, ale straszliwa trema przed każdym występem uniemożliwia mu odnoszenie sukcesów. Obserwujemy jak obaj dorastają, jak heteroseksualizm Antona okazuje się być tylko maską - bo w pogoni za sławą wchodzi w wyniszczający, sadystyczno - masochistyczny związek z mężczyzną. Który to związek Gustav - zakochany w koledze od najmłodszych lat - musi obserwować z boku, a kiedy to konieczne - ratować go. Czy ta miłość pozostanie niespełniona? Czy może uda się wreszcie spleść uczucia obu bohaterów? To naprawdę kawałek dobrej literatury - i choć nie znajdziemy tu wątku gejowskiego podanego na tacy - to autorka nie pozostawia wątpliwości, że o męsko-męską miłość tu chodzi.


 
Kamień węgielny
 8. Krzysztof Charamsa - KAMIEŃ WĘGIELNY. Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła
 
 Coming out Krzysztofa Charamsy, dokonany w październiku 2015 roku jest kamieniem węgielnym w jego życiu. W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się obnażyć hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków wykorzystuje seks jako narzędzie, pozwalające zapewnić jej władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji. Wymusza na kobietach podporządkowanie się mężczyznom, a osoby homoseksualne dyskryminuje, traktuje jak trędowatych, wyniszcza. Unieszczęśliwia ludzi. Wszystko to skrywane jest pod płaszczykiem utkanym z hipokryzji, ponieważ – jak twierdzi Charamsa – głęboko homofobiczne katolickie duchowieństwo samo w dużej mierze składa się z homoseksualistów. Stłumiona i zepchnięta do podziemi seksualność ludzi Kościoła, zmuszonych do respektowania niezgodnego z ludzką naturą nakazu obowiązkowego celibatu, nierzadko staje się przestrzenią, w której mnożą się nadużycia i przemoc pedofilska. To jedna z najgłośniejszych książek roku!
 
Celibat
 5. Marcin Wójcik - CELIBAT. Opowieści o miłości i pożądaniu
 
To o czym pisze Krzysztof Charamsa powyżej - w tej książce mamy podane konkretne przypadki "działalności" księży w sferze seksualności. Głównie tej homoseksualnej. Ksiądz proboszcz organizuje na plebanii orgie ze swoimi dwoma wikarymi. Razem jadą na gejowskie dyskoteki i całują się na wakacjach na Majorce. Studenci w seminarium, którzy razem urządzają sobie życie - w jednym pokoju. Ksiądz, który molestuje seminarzystę, a później robi z niego chorego psychicznie. Młody wysportowany ksiądz, który przez internet umawia się na seks z facetami - a najbardziej pociągają go wysportowane, szerokie torsy. Czytając reportaże ze zbioru "Celibat" Marcina Wójcika ma się wrażenie, że homoseksualizm w Kościele katolickim jest tak powszechny, że duchowni przyjmują go jako zaledwie "słabość", zamiast rozpatrywać go w kategoriach grzechu - jak grzmią z ambon. Sporo tam też historii o tym jak księża wyjeżdżają na wakacje z kochankami, porzucają kapłaństwo dla swoich dziewczyn i dzieci, ale historie dotyczące męsko-męskich relacji są tam szczególnie widoczne. Co pomija się w oficjalnych recenzjach tej książki, a co nas powinno szczególnie zainteresować.

I dwa fragmenty:
"O tym, że biskup pomocniczy lubi księży, wiedziałem już w seminarium. Wikary z mojej rodzinnej parafii powiedział mi pół żartem, pół serio: 'Ale koło pomocniczego, to się nie kręć'. Kręcili się ci, którzy chcieli zrobią karierę i głupie ciotki klotki gotowe dać się przelecieć każdemu samcowi".
"Kiedy klęczałem w zakrystii i witałem się z Chrystusem, którego ciało przed chwilą przyjąłem, kolega z piątego roku [seminarium] objął moje złożone ręce swoją dłonią i gwałtownie masował, a przy tym sapał i pokazywał język. Najgorsze, że na języku miał hostię przenajświętszą".

Koniecznie przeczytaj!


 
Zbrodnia, której nie było
 4. Andrzej Selerowicz - ZBRODNIA, KTÓREJ NIE BYŁO
 
Czyli gejowski kryminał! Andrzej Selerowicz zabiera nas do lat siedemdziesiątych, o których w polskiej literaturze gejowskiej jak dotąd nie było nic. Mamy książki o historii w czasie wojny, w latach pięćdziesiątych (o tym za chwilę), a teraz - historia lat 70., czasów kiedy pisało się do siebie listy, widywało rzadko, a informacje nie roznosiły się lotem błyskawicy. Robotnicza Łódź w czasach głębokiej komuny. Powszechne kłopoty codziennego życia jakby nie dotyczyły Zbyszka i grona jego najbliższych przyjaciół. Goło, ale wesoło to ich motto, które pozwala zapomnieć o otaczającej siermiężnej rzeczywistości, bawić się, być sobą, plotkować czy flirtować.

Sytuacja ulega zmianie, kiedy jeden ze stałych bywalców, przystojny aktor Remigiusz, nie pojawia się na dwóch z rzędu imprezach. Ponoć zmarł nagle na atak serca, ale okoliczności wskazują raczej na morderstwo. Jego matka, bojąc się, żeby przy śledztwie nie wyszło na jaw, iż syn był homoseksualistą, przyjmował u siebie licznych kochanków i mógł paść ofiarą rabunku, zatarła szybko wszelkie ślady przestępstwa. Zabroniła też informować MO. Zbyszek z przyjaciółmi postanawia szukać sprawcy na własną rękę. Trafiają na intrygujący ślad, ale zabawa w detektywów nie jest ani łatwa, ani bezpieczna...
U nas z zakładką z autografem autora!

 
Cholernie mocna miłość

 

3. Lutz Van Dijk - CHOLERNIE MOCNA MIŁOŚĆ

W ubiegłym roku na szczycie naszego zestawienia była książka "Mężczyźni z różowym trójkątem" o losach gejów w obozach koncentracyjnych. W tym roku ukazała się druga z książek pokazujących sytuację homoseksualistów w brutalnej wojennej rzeczywistości Rzeszy - historia miłości polskiego chłopaka i niemieckiego żołnierza. Stefan K. miał 16 lat, gdy poznał nieco starszego Williego G. Zakochali się w sobie od razu na pierwszym przypadkowym spotkaniu na ulicy. Stefan był Polakiem, uwielbiającym teatr rozwozicielem pieczywa. Willi był Austriakiem, żołnierzem Wehrmachtu. Ich szczęśliwa miłość trwała pól roku – od listopada 1941 r. do kwietnia 1942 r. Gdzie? W Toruniu, mieście należącym wtedy do III Rzeszy. A w III Rzeszy na podstawie okrytego złą sławą paragrafu 175 skazywano za homoseksualizm tysiące ludzi. Willi to wiedział i uświadomił Stefana. Byli jednak pełni nadziei – marzyli, że po wojnie zamieszkają razem w Wiedniu.
A potem Williego przerzucono na wschód – Hitler potrzebował tam więcej żołnierzy. Willi obiecał pisać listy. Mijały jednak tygodnie i nie było wiadomości. Stefan zamartwiał się. W końcu zdobył ogólny adres, na który można było pisać do Wehrmachtu na front wschodni i wysłał piękny, miłosny list.
Kilka tygodni później dostał wezwanie na gestapo. Pokazano mu przechwycony list, niezbity dowód "zboczenia". Do domu Stefan już nie wrócił. Został pobity do nieprzytomności, wkrótce zapadł wyrok: 5 lat. Potem była więzienna gehenna. Opisana ze szczegółami, a i tak trudna do wyobrażenia. Stefan był kilkukrotnie przenoszony. Koniec wojny zastał go w więzieniu na wysepce niedaleko Hamburga. Stefan był tak wycieńczony, że spędził w szpitalu 4 miesiące. Pełni zdrowia nie odzyskał nigdy. Do Polski był w stanie wrócić dopiero po dwóch latach. I nikomu w Polsce nie opowiedział swej historii. Nigdy też nie spotkał już Williego, którego kochał do końca życia. Zmarł w Warszawie w 2003 r. w wieku 78 lat. Ta opowieść rozerwie wam serca.

Tak pisał o tej książce Mariusz Kurc, redaktor naczelny "Repliki". Nic dodać, nic ująć.


 
Foucault w Warszawie
 2. Remigiusz Ryziński - FOUCAULT W WARSZAWIE

Cieszy, że kolejna książka o historii polskich homoseksualistów trafia do naszego zestawienia! A zwłaszcza taka książka. Ciężka, rzetelna i żmudna praca Remigiusza Ryzińskiego w archiwach, docieranie do świadków i godziny rozmów z nimi. Wszystko, żeby jak najwierniej odtworzyć krótką obecność w Polsce słynnego francuskiego filozofa Michaela Foucaulta, który nie stronił od zabaw z polskimi chłopakami! 
Szare ulice, na każdym kroku milicja. W mieście pojawia się mężczyzna o niebanalnej urodzie i światowych manierach. Wynajmuje mieszkanie, zaczyna pracę, wieczorami wychodzi albo przyjmuje u siebie. Ilu mężczyzn składało o nim raporty? Na ilu SB zbierała informacje? Czy istnieją różowe teczki? Kogo kochał najbardziej i kto zdradził go najboleśniej? Jak wyglądało jego życie na co dzień i dlaczego naprawdę musiał wrócić do Francji? I wreszcie – kim był jego legendarny kochanek?
"HomoWarszawa" o jego pobycie w Warszawie pisała tak: "Wielki francuski filozof Michel Foucault współtworzył istniejące do dziś Centrum Cywilizacji Francuskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jego obecność w Warszawie w latach 1958-1959 zakończyła prowokacja polskich tajnych służb. Tak pisze o tym biograf Foucaulta Didier Eribon: Otóż Foucault poznał pewnego chłopca, z którym zaczął spędzać przyjemne chwile w tym smutnym i przygnębiającym kraju. Młodzieniec pracował jednak dla służby bezpieczeństwa, która próbowała inwigilować zachodnie przedstawicielstwa dyplomatyczne. Toteż pewnego dnia Burin des Roziers stwierdził krótko: „Musi pan opuścić Polskę”, „Kiedy?” – spytał Foucault. „W ciągu najbliższych godzin” – odparł ambasador.
Istnieją też bardziej pikantne wersje tego wydarzenia. Według jednej z relacji filozofa miała nakryć in flagranti z chłopcem w łóżku wyższa urzędniczka ambasady".

Lektura obowiązkowa!


 
Do Lolelaj

 1. Bartosz Żurawiecki - DO LOLELAJ

Miś Dyrektor w Lolelaj przy ulicy Wilkołaczej bywał wielokrotnie - i ma nawet w tej książce swoje pół strony! Kto wie, może i o Tobie jest tam wzmianka? Bartosz Żurawiecki - wielki zwycięzca naszego rankingu!
Rozwiązła i romantyczna powieść o warszawskim klubie gejowskim - dla niektórych kultowym, bo od razu rozszyfrowaliśmy, co kryje się za nazwą klubu "Lolelaj". W końcu to tam Cmok piekł ciasta, a przez lata słyszało się jak Zbyszek na zamknięcie potrząsał dzwoneczkiem. Kto był ten wie, kto nie był - ten musi się dowiedzieć, dlaczego tłumy pielgrzymowały w każdy weekend w okolice MDM-u w stolicy. 
Mateusz, znudzony jałowym życiem intelektualisty dziennikarz, postanawia rzucić się w wir rozpusty. Gdy trafia do Lolelaj, legendarnego warszawskiego klubu gejowskiego, odnajduje w nim swój prawdziwy dom. Pełna ironii i humoru powieść  Bartosza Żurawieckiego to list miłosny do miejsca, gdzie w półmroku darkroomu zwyczajni geje stają się bogami, a każde, nawet najbardziej błahe wydarzenie – materiałem na anegdotę. 
Czyż te nasze ploteczki, świńskie rozmówki, przelotne uniesienia, rutynowe seksy, pijackie zrywy, zaraźliwe depresje nie zasługują na to, by zostać spisane? Czy tylko heteropierdoły są tego godne? Czy dalej mamy dusić w sobie swoje małe dramaty i oddawać cześć Wielkim Narracjom, które przyniosły nam tyle cierpienia? Poza tym, kto powiedział, że w Lolelaj nie może się zdarzyć wielka miłość?
Jeszcze nie czytałeś? Koniecznie klikaj i kup książkę ze specjalną zakładką z dedykacją autora!

 

To może Cię również zainteresować:
Heinz Heger - MĘŻCZYŹNI Z RÓŻOWYM TRÓJKĄTEM
Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski - JAK FACET Z FACETEM (NOWE WYDANIE!)
Jacek Melchior - KOCHANEK
Anna Onichimowska - KONIEC GRY
Hanya Yanagihara - MAŁE ŻYCIE
Marcin Szczygielski - BINGO
Michał Witkowski - FYNF UND CFANCYŚ
Mikołaj Milcke - RÓŻOWE KARTOTEKI (Z AUTOGRAFEM!)