Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Do zamówienia gratis
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł
Kontakt
Infolinia
+48 508 899 508
eMail
bearbook@bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
PAKIET: 10 bestsellerów 2018 roku!
Cena 300.00 zł
Cena okładkowa: 324.50 zł
oszczędzasz: 24.50 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 0.00
                   


Zobacz koniecznie:

Opis

Jak co roku - jedyny taki ranking w Polsce! Dziesięć książek LGBT, które najchętniej czytaliście w ostatnim roku. Której jeszcze nie znasz? Jaka pozycja zdobyła tytuł książki roku? Zobaczcie poniżej!


10. Andrzej Selerowicz - ARIEL ZNACZY LEW

To kolejna, z całej serii w ostatnich latach, książek o wojennych dziejach homoseksualistów w okupowanej Polsce. Powieść Andrzeja Selerowicza, to historia oparta na faktach - zaczerpnięta z życia wybitnego skrzypka Artura Lipmana. W wojennym Krakowie młody, pochodzący ze Śląska żołnierz niemieckiego Wehrmachtu zakochuje się w piętnastoletnim Żydzie - z wzajemnością. Może się wydawać, że ten romans nie ma żadnych szans na przetrwanie... Kiedy Arielowi i jego rodzinie grozi wypędzenie do getta, niemiecki żołnierz postanawia pomóc swojemu ukochanemu - i organizuje jego ucieczkę - ukrywa go w domu u pani Albiny, która często przyjmuje u siebie niemieckich oficerów. Ariel musi jednak uciekać, kiedy jeden z nich chce go zgwałcić... Jeszcze kiedyś, długo po wojnie, spotka swoją wielką miłość sprzed lat - ale czy ona przetrwa? "Ariel znaczy lew", książka z zakładką z autografem autora!

9. Peter Ackroyd - LONDYN MIASTO QUEER

To fascynująca historia Londynu opowiedziana od strony obyczajów związanych z gejami, lesbijkami i osobami trans. Od czasów przedrzymskich, kiedy to Celtowie golili i naoliwiali nogi (by ładniej wyglądały), przez rzymskie, gdy miłość jednopłciowa była bardziej na porządku dziennym, przez długie wieki średnie, gdy "sodomia" była potępiana, ale jednak nieźle się miała (cała masa pikantnych ciekawostek), przez zakaz sodomii (1533-1967) aż po czasy współczesne.
Jest w tej książce mnóstwo smaczków, cytatów, źródeł i zaskakujących informacji. Np. taka, że gejowskich klubów (tzw. molly houses) w Londynie XVII w. było mniej więcej tyle samo, co w wieku XX. Albo taka, że
w sprawach o sodomię sąd dopytywał, czy był wytrysk nasienia czy nie - bo jak był, to gorzej - sedno męskości się zmarnowało! Są chłopaki, którzy w ciemnych londyńskich uliczkach uprawiali seks za kasę tak, że robili sobie tylko dziury w spodniach w miejscu tyłka - większe rozbieranie się byłoby przecież zbytnim kłopotem, jeśli cały czas pracuje się w plenerze... Są dziewczyny, które przebrane za mężczyzn żeniły się z dziewczynami - i takie małżeństwa potrafiły trwać po grób! Gratka dla tych, którzy Londyn znają, ale i dla tych, którzy dopiero zamierzają tam pojechać.

8. Remigiusz Ryziński - FOUCAULT W WARSZAWIE

Ta książka już drugi rok z rzędu znajduje się w naszym rankingu! Rok temu na drugim miejscu, teraz też w pierwszej dziesiątce, a to zasługa tego, że książka była nominowana do Nagrody Literackiej Nike w 2018 roku. Wielka reporterska opowieść o krótkim - aczkolwiek intensywnym - pobycie w Warszawie francuskiego filozofa Michaela Foucaulta, który - jako pracownik francuskiej ambasady - nie stronił od zabaw z polskimi chłopakami. W środku szarego komunizmu, w wynajętym mieszkaniu, pod okiem Służby Bezpieczeństwa, która gejom ochoczo zakładała "różowe teczki". Kto był tajemniczym kochankiem, przez którego Foucault musiał uciekać z Polski? Tak pisze o tym biograf Foucaulta Didier Eribon: Otóż Foucault poznał pewnego chłopca, z którym zaczął spędzać przyjemne chwile w tym smutnym i przygnębiającym kraju. Młodzieniec pracował jednak dla służby bezpieczeństwa, która próbowała inwigilować zachodnie przedstawicielstwa dyplomatyczne. Toteż pewnego dnia Burin des Roziers stwierdził krótko: „Musi pan opuścić Polskę”, „Kiedy?” – spytał Foucault. „W ciągu najbliższych godzin” – odparł ambasador.

7. Adam Silvera - RACZEJ SZCZĘŚLIWY NIŻ NIE

16-letni Aaron Soto, narrator powieści, zmaga się z trudnym dorastaniem. Dźwiga brzemię traum – samobójstwa ojca i własnej próby samobójczej; pamiątką po niej jest „uśmiechnięta” blizna na nadgarstku. Jest lubiany wśród rówieśników, ma oddaną dziewczynę Genevieve, ale pozostaje trochę zagubiony. Przypadkowo poznaje Thomasa – zaczynają spędzać razem dużo czasu, dobrze się rozumieją. Aaron oszukuje dziewczynę i samego siebie. W końcu zdaje sobie sprawę z tego, kim jest – tylko słowo „gej” zastępuje „fanem facetów”. Postanawia zawalczyć o swoje uczucia. Wszystko wydaje się przewidywalne, znamy już takie powieści młodzieżowe LGBT, prawda? Otóż nie. Bo nieoczekiwanie pojawiają się nowe elementy układanki i na historię Aarona trzeba spojrzeć inaczej.

6. Becky Albertalli - SIMON ORAZ INNI HOMO SAPIENS

Popularność tej książki, to również efekt wydania w Polsce filmu na jej podstawie! W kinach i na DVD, pierwsza wysokobudżetowa hollywoodzka komedia romantyczna o homoseksualnym młodym chłopaku! O tej książce Miś Dyrektor pisał na tym blogu tak:
Simon ma 17 lat i chodzi do amerykańskiej szkoły (w Polsce powiedzielibyśmy "liceum") niedaleko Atlanty. Występuje w kółku teatralnym, ma grupę oddanych przyjaciół (jak to nastolatkowie - każdy ma swoje zainteresowania, kłopoty, emocje, odpały), fajną, wesołą rodzinę i... jest gejem. Wydaje mu się, że swoją orientację trzyma w największej tajemnicy, a wie o niej tylko Blue - anonimowy (i równie "zamknięty w szafie") chłopak z jego szkoły, z którym Simon wymienia maile, w których otwarcie pisze o tym co czuje. Pewnego dnia jednak nie wylogowuje się z komputera w bibliotece szkolnej - i cała korespondencja trafia w niepowołane ręce... Martin, kolega z kółka teatralnego, obiecuje że nikomu o niej nie powie, ale jeśli Simon spełni jego żądanie.
Siedemnastolatek, przerażony wizją niechcianego outingu, zaczyna uginać się pod szantażem. Ma umówić Martina ze swoją najlepszą koleżanką Abby (którą później nazwiemy najlepszą gejowską przyjaciółką). A co jeśli nie dojdzie do randki? Simon boleśnie się o tym przekona - przez hejt w Internecie, który przełoży się na hejt w szkole. Tego już dla naszego bohatera za wiele - zaczyna się ujawniać przed przyjaciółmi, rodzeństwem i rodzicami. Jak to przyjmą?
Równolegle Simon cały czas pisze z nieznajomym chłopakiem - Blue, czuje, że zakochuje się w nim coraz bardziej - i zaczyna zastanawiać się kto kryje się za tajemniczym pseudonimem. Wiadomo, że kolega ze szkoły. Czy to najbliższy przyjaciel? A może kolega ze stołówki? A może kolega z kółka teatralnego? A może sam prześladowca? I czy chłopaki wreszcie kiedyś się poznają?
Historię Simona niemal każdy gej przerabiał na własnej skórze. Gorąco polecam młodym - którzy zmagają się z własną homoseksualnością, za wszelką cenę starając się ją ukryć. Okazuje się, że reakcja bliskich na coming out często pozytywnie zaskakuje - i nie jest tak źle, jak wcześniej można to było sobie wyobrażać. Ale, że nie zawsze jest różowo - bo Internet i koledzy ze szkoły potrafią być okrutni. Gorąco polecam też starszym - żeby przekonali się czy ich przeżycia z młodych lat czymkolwiek różnią się od doświadczeń młodych gejów z dzisiejszych czasów. Okazuje się, że niewiele.

5. A. Gryżewski, P. Pilarski - SZTUKA OBSŁUGI PENISA

Kolejna książka autorów bestsellerowego "Jak facet z facetem"! Niektórzy mężczyźni przyprowadzają penisa do seksuologa tak, jak przyprowadza się psa do weterynarza. „Proszę, oto on. Niech pan go uzdrowi, ja poczekam sobie na korytarzu”. Często pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić lekarz, jest uświadomienie pacjentowi, że penis nie jest osobnym bytem. Wielu mężczyzn uważa inaczej.

Rozmowy w gabinecie kręcą się wokół seksualności, ale seksualność to nie tylko seks. Okazuje się, że najgroźniejszy dla współczesnego mężczyzny jest „lęk zadaniowy”: traktowanie życia jak niekończącego się egzaminu. Zaraz po nim czai się uzależnienie od pornografii i masturbacji, a na trzecim miejscu są ex aequo obniżenie libido i zaburzenia erekcji. Przedwczesny, opóźniony wytrysk, lub też jego brak, wyprzedzają kłopoty emocjonalne. Zaś panowie skarżący się na brak seksu w związku to osobna kategoria. Książka zarówno dla kobiet, jak i dla facetów zajmujących się penisami innych facetów!

4. Krzysztof Tomasik - GEJEREL II

Drugie wydanie bestsellera Krzysztofa Tomasika, badacza polskiej historii LGBT! "Gejerel", czyli tęczowy Peerel, który istniał, mimo wysiłków komunistycznych władz. Czy Andrzej Wajda zamierzał zrobić film o miłosnej relacji „Zośki” i „Rudego”? Kim był brat „Wampira z Zagłębia” i jaki miał wpływ na przebieg słynnego procesu z lat 70.? Dlaczego tak mało wciąż wiemy o akcji „Hiacynt”? Gdzie są „różowe teczki”? Do czego klucz kryją powieści sensacyjne z serii „Jamnik”? Jak żyło się gejom w PRL-u? W jaki sposób przedstawiano ich wówczas w literaturze i filmie? Jakie reakcje wzbudzał wtedy homoseksualizm w Polsce? „Gejerel” Krzysztofa Tomasika to zaproszenie do fascynującej wędrówki przez dawno minione czasy. Autor wertuje reportaże, zapomnianą literaturę, akta spraw sądowych, wypowiedzi autorytetów i polityków, pamiętniki i listy. Daje nam wgląd w sprawy, o których nie pisali literaturoznawcy, historycy ani badaczki kultury

 

I pierwsza trójka!


3. Edouard Louis - HISTORIA PRZEMOCY

 Wyobraź sobie, że - wracając ze świątecznego przyjęcia u znajomych - zaczepia cię na ulicy młody, przystojny facet. Idzie za tobą i proponuje ci wspólny wieczór i seks. Mimo, że początkowo odmawiasz - on nie odpuszcza, chce cię pocałować i dotyka twojego penisa. 
Jest wyjątkowo przystojny i bardzo ci się podoba - i w końcu ulegasz i zapraszasz go do siebie. I początkowo okazuje się, że była to dobra decyzja - uprawiacie seks, gadacie, znowu seks, znowu rozmowa, przytulanie, seks... Dowiadujesz się, że ma na imię Reda, jest Kabylem, pochodzi z północnej Afryki, a jego ojciec lata temu wyemigrował do twojego kraju... Taką przygodę - pewnie jak wielu z nas - przeżył Edouard, młody Francuz mieszkający w Paryżu.
"Bierze rozpęd i w połowie zdania nagle rzuca: 'Pójdziemy do łóżka?'. Odważny facet. Sam rozumiesz, że Edouard to właśnie chciał usłyszeć. Zapytaj psa, czy chce kość. Tylko na to czekał i to od dłuższej chwili". Ale kilka godzin później, siedząc z lufą pistoletu wycelowaną w swoją głowę wie, że zapamięta ten wieczór na zawsze.Bo okazuje się, że Reda próbował Edouarda okraść - zniknął telefon, a z kieszeni jego płaszcza wystaje kawałek tabletu... I wtedy sytuacja zmienia się o 180 stopni.
"Nazywasz mnie złodziejem? Nie jestem złodziejem. Mówiąc to, obrażasz moją matkę, nie okazujesz szacunku mojej matce" - wykrzyczał Reda. I wtedy zaczął się horror. Najpierw próbuje udusić Edouarda szalikiem, który leżał pod ręką. Wrzeszcząc "rozkwaszę ci gębę, pedale" gwałci i wyciąga pistolet...
"Ze strachu, że mnie zastrzeli, nie krzyczałem, kiedy mnie gwałcił. Leżałem nieruchomo. Oddychałem przez materac tlenem o aromacie sztucznej brzoskwini. Uderzał we mnie biodrami z suchym, matowym odgłosem. Skupiłem się na zapachu brzoskwini. (...) Szarpałem się mocniej, aby spotęgować jego rozkosz, a tym samym przyśpieszyć koniec. Wtedy jego ciało zadrżało i przebiegły je spazmatyczne skurcze. Poczułem, że jego członek sztywnieje, nabrzmiewa, sprawia mi większy ból. W trakcie orgazmu będzie słabszy, mniej czujny - mógłbym mu się wyrwać. I w tym momencie, dokładnie w tym momencie, kiedy przeżywał orgazm, przyłożyłem mu łokciem w żebra. Nie byłem odważny, po prostu zaryzykowałem". 
Te wydarzenia są dla Edouarda tak traumatyczne, że opowiada o nich później wszystkim napotkanym ludziom - siostrze, przyjaciołom, lekarzom i pielęgniarkom w szpitalu do którego zakrwawiony pojechał zaraz później - i w którym poprosił o terapię przeciwko zakażeniu HIV. To dla niego terapia i próba szukania odpowiedzi - dlaczego Reda tak się zachował, dlaczego młody, sympatyczny na pierwszy rzut oka chłopak, w pewnym momencie staje się bezwzględnym oprawcą. Co dzieje się z człowiekiem, który doświadcza przemocy? Ta książka, to prawdziwy rollercoaster wrażeń!

2. Remigiusz Ryziński - DZIWNIEJSZA HISTORIA

Druga książka Remigiusza Ryzińskiego w naszym zestawieniu! Reporterska opowieść o tym jak homoseksualiści starali się przetrwać koszmar II wojny światowej - i następujący po nim straszny czas komunizmu, napisana na podstawie spotkań z gejami i lesbijkami starszego pokolenia oraz na podstawie własnych badań archiwalnych autora.

Kiedy płonęło getto, Hubert spoglądał na niebo w płomieniach z okna rodzinnego mieszkania na warszawskiej Ochocie. Michał w tym samym czasie ukrywał się przed Niemcami w kopcu kartofli. Jeden i drugi od początku wiedzieli, że inność potrafi być zagrożeniem, a homofobię i antysemityzm łączy więcej, niż mogłoby się wydawać. Wiedzieli też, że sami są "inni", a wyjście z szafy oznaczałoby narażenie się na ostracyzm. Bohaterów u Ryzińskiego jest więcej: Jurek z międzywojennej Podkowy Leśnej, który chłopaków pojechał szukać do Warszawy, Lulla – najstarsza polska drag queen, Iza – lesbijka, córka wiedeńskiej Żydówki. Łączy ich wykluczenie ze względu na orientację seksualną.

Uwaga! Teraz Wasza ulubiona książka roku!

1. Andre Aciman - TAMTE DNI, TAMTE NOCE

Książka, a także film pod tym samym tytułem podbiły Wasze serca! Miłość, która zakwitła między młodym chłopakiem, a o kilka lat od niego starszym dwudziestokilkulatkiem podczas wakacji we Włoszech, na tle pięknego włoskiego wybrzeża, powieść pachnie słońcem, plażą, skalistym brzegiem morza i małym włoskim miasteczkiem zanurzonym w środku upalnego lata. Do domu, w którym mieszka młody Elio przyjeżdża student jego ojca - Amerykanin Oliver. I choć na początku nie robi na naszym bohaterze najlepszego wrażenia, to gorące uczucie, związane z pożądaniem, rośnie z dnia na dzień, przez długie tygodnie, wypełnione ukradkowymi spojrzeniami, marzeniami, zniecierpliwieniem, czasem złością, a czasem fascynacją. Ładnymi ciałami. Pierwszym dotykiem. Pierwszym seksem. I nie sposób wspomnieć o jeszcze jednym: mocno zaznaczonym tu fetyszem stóp autora książki. Bo stopy Olivera i stopy Elio mają swój "istotny wkład" w rozkwitające uczucia między dwoma chłopakami. Obserwujemy je na tle pięknego włoskiego wybrzeża, powieść pachnie słońcem, plażą, skalistym brzegiem morza i małym włoskim miasteczkiem zanurzonym w środku upalnego lata.