Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Do zamówienia gratis
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł
Kontakt
Infolinia
+48 508 899 508
eMail
bearbook@bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Dan Höjer, Gunilla Kvarnström - WIELKA KSIĘGA SIUSIAKÓW
Cena 23.90 zł
Cena okładkowa: 24.90 zł
oszczędzasz: 1.00 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 7.75
                   
Autor Dan Höjer, Gunilla Kvarnström
Tytuł Wielka księga siusiaków
Stron 78
Okładka twarda
Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania 2009


Zobacz koniecznie:

Opis

"Wielka księga siusiaków" zainteresuje nas wszystkich :) Książka powstała w wyniku rozmów autorów z uczniami (w szkołach i podczas letnich obozów twórczego pisania), jako odpowiedź na pustkę edukacyjną i nieprzygotowanie nauczycieli do rozmów o wychowaniu seksualnym w Szwecji.

Nad Wisłą sytuacja jest znacznie poważniejsza, w polskich podstawówkach praktycznie nie ma zajęć z wychowania seksualnego. Nauczyciele omijają trudne i często kłopotliwe dla nich zagadnienia, uczniowie albo się nudzą, albo wyśmiewają zawstydzonych pedagogów na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie. "Wielka księga..." wyręcza rodziców w odpowiedzi na wszystkie, naprawdę wszystkie, pytania związane z siusiakiem: od higieny (myć codziennie!), przez masturbację, rozmnażanie (i zabezpieczanie się przed nim), poprzez ciekawostki historyczne (kto wiedział, że słowo "testament" pochodzi o łacińskiego testis, czyli jądro?), opowieści o eunuchach i wielbionych jak gwiazdy muzyki pop kastratach, o tym że Mick Jagger ubezpieczył swojego siusiaka na 1,5 miliona dolarów, i o freudowskiej zazdrości o siusiaka. Chłopcy znajdą też odpowiedzi na pytania dotyczące wzwodów (w czasie snu dochodzi aż do dziewięciu), długości (największe mają Somalijczycy, a najmniejsze Azjaci) i ostrzeżenie, że palenie go skraca (i to nie o milimetry!). Na deser jest też fascynujący rozdział o siusiakach zwierząt (największego siusiaka ma pchła - oczywiście proporcjonalnie do ciała). Po co podtykać naszym dzieciom książki o siusiakach? Choćby dlatego, że w szkołach nie mają lekcji wychowania seksualnego. I że, po drugie, sami wstydzimy się dzieciom o tym opowiadać (no i nie mamy tak bogatej wiedzy jak autorzy "Wielkiej księgi..."). Po trzecie, książka rozładowuje niezdrowe podniecenie tematem. Po czwarte, dzięki niej dzieci zrozumieją, dlaczego niektórzy panowie kupują sobie ogromne samochody. Po piąte, będą mogły błysnąć w rozmowie w szatni przed wf.

Oto fragment wstępu: "Pani napisała na tablicy dwa słowa: penis i wagina. Zaczerwieniła się i umilkła. Chichotaliśmy. Nie padło ani jedno rozsądne zdanie. Pani się rozzłościła i wyszła z klasy przed końcem lekcji. Kiedy ktoś z nas zapytał, dlaczego mieliśmy tylko jedną godzinę wychowania seksualnego, usłyszeliśmy w odpowiedzi, że sami jesteśmy sobie winni. Nie potrafiliśmy się zachować i jeszcze nie dojrzeliśmy do tego. Ile razy myślę o tym teraz, jestem zły. Już za moich czasów w programie nauczania było powiedziane, że wszystkie dzieci mają prawo do wychowania seksualnego. Ale nawet dzisiaj wielu nauczycieli zwyczajnie to odbębnia, bo nie ma odwagi porozmawiać poważnie o tak drażliwych sprawach. Mogłem ich zrozumieć dwadzieścia pięć lat temu, ale teraz?!".

To może Cię również zainteresować:
Adam Miller - MĘSKA RZECZ. CAŁA PRAWDA O PENISIE
Peter Parnell, Justin Richardson - Z TANGO JEST NAS TROJE
Dan Höjer, Gunilla Kvarnström - WIELKA KSIĘGA CIPEK
Anna Laszuk - MAŁA KSIĄŻKA O HOMOFOBII