Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Do zamówienia gratis
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł
Kontakt
Infolinia
+48 508 899 508
eMail
bearbook@bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
20 LAT NOWEJ POLSKI W REPORTAŻACH WEDŁUG MARIUSZA SZCZYGŁA
Cena 44.40 zł
Cena okładkowa: 45.90 zł
oszczędzasz: 1.50 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 10.00
                   
Autor Mariusz Szczygieł
Tytuł 20 lat wolnej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła
Stron 472
Okładka miękka
Wydawnictwo Czarne
Rok wydania 2009


Zobacz koniecznie:

Opis

Proboszcz - gej z HIV. Dumny homofob udziela wywiadu. Dwie matki i poczęte przez nie dziecko. Student Rydzyka, który uciekł ze szkoły - to tylko niektóre wątki w nowej książce, które zebrał Mariusz Szczygieł.

To szkoła reportażu i szkoła życia 'Gazety Wyborczej'. Czateria. Gayromeo. Sauny. Seks. Ksiądz. Kazanie. HIV. Spowiedź księdza - geja przed wiernymi. Spowiedź, pisana historią człowieka, który celibat zna tylko ze słyszenia. To zawarty w tej książce opis reportażu Wojciecha Tochmana 'Wściekły pies'.

Dla mnie to jest metaforyczna opowieść o nas, Polakach, którzy musieliśmy się nauczyć nowego. Wyszliśmy od tego, że wszystko musi się zmienić. A doszliśmy do takiego stanu, że jeden człowiek ma kilka tożsamości. Jak bohater ostatniego reportażu 'Wściekły pies'. Jest księdzem, bardzo wierzącym proboszczem, uwielbianym przez staruszki słuchające Radia Maryja, ale jednocześnie jest gejem zakażonym HIV, uprawiającym ostry seks w klubach gejowskich zachodnich miast. Socjologia nazywa to tożsamością zwielokrotnioną i właśnie to mamy teraz w Polsce. Polska wyszła od tego, że nie wie, kim jest, i doszła do punktu, w którym nadal (albo znów) nie wie. Przedstawiam państwu dwadzieścia sześć reportaży (a nawet więcej) dwudziestu trzech autorów o dwudziestu latach nowej Polski. Są tu teksty wybitne i dobre. Głośne i zapomniane. Nie znajdziecie jednak reportaży o wielkiej polityce i aferach. Nie znajdziecie tekstów, które były drukowane w innych antologiach. To mój osobisty wybór reportaży o tym, gdzie zaczęła się i dokąd doszła nowa Polska. Nie ta, którą widzimy w Sejmie, ani nie ta z pierwszych stron gazet. Raczej Polska, która musiała 'mentalność sobie w jeden dzień zrobić'.

(Mariusz Szczygieł dla dziennika Metro)

Wybór autorów imponujący: Irena Morawska, Joanna Sokolińska, Joanna Wojciechowska, Karol Podgórski, Włodzimierz Nowak , Wojciech Staszewski, Edyta Gietka, Ewa Winnicka, Witold Szabłowski, Marcin Kołodziejczyk, Anna Fostakowska, Wojciech Bojanowski, Paweł Piotr Reszka, Jacek Antczak, Artur Pałyga, Lidia Ostałowska, Tomasz Kwaśniewski, Katarzyna Surmiak-Domańska, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Grzegorz Sroczyński, Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł.

To może Cię również zainteresować:
Michał Głowiński - KRĘGI OBCOŚCI. POWIEŚĆ AUTOBIOGRAFICZNA
M.Konarzewska, P.Pacewicz - ZAKAZANE MIŁOŚCI
Dominika Buczak, Mike Urbaniak - GEJDAR
M.Kurc, K.Tomasik - TĘCZOWA REWOLUCJA (E-book)