Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Anne B. Ragde - ZIEMIA KŁAMSTW
Cena 39.90 zł
Cena okładkowa: 39.99 zł
oszczędzasz: 0.09 zł


Czas realizacji zamówienia: 1 - 2 dni

Ocena: 10.00
                   
Autor Anne B. Radge
Tytuł Ziemia kłamstw
Stron 286
Okładka twarda
Wydawnictwo Smak Słowa
Rok wydania 2010
Rekomendacje Opis bearbook.pl!


Zobacz koniecznie:

Opis

Trzej bracia, uciekają jak najdalej od rodzinnego domu, od apodyktycznej zimnej matki i biernego, prawie nieobecnego ojca. Jednak muszą się spotkać ponownie przy łożu umierającej rodzicielki. Okazuje się, że podupadające, biedne gospodarstwo kryje w sobie wiele sekretów – również tych o podłożu homoseksualnym.

Osiemdziesięcioletnia Anna Neshov nieoczekiwanie dostaje wylewu. Przez całe życie była zimna, apodyktyczna i okrutna dla swojego otoczenia. Zawsze głęboko pogardzała mężem, a synowie ją rozczarowali. Teraz Anna jest umierająca, co sprowadza do biednego gospodarstwa synów marnotrawnych, a nawet jej zupełnie nieznaną wnuczkę. W atmosferze nieuchronnie zbliżającej się śmierci wszyscy członkowie rodziny odkryją swoje frustracje i niespełnienia, na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice. Najstarszy Thor nigdy nie poszedł własną drogą, przez wiele lat kurczowo trzymał się rodzinnego gospodarstwa, lepiej się czując wśród hodowanych świń niż ludzi. Margido, przedsiębiorca pogrzebowy, nigdy nie umiał nawiązać prawidłowych relacji z innymi, pozostaje samotny i zamknięty w sobie. Najmłodszy Erlend – wyklęty przez matkę i braci gej, za to jedyny względnie spełniony w tej powieści - wiedzie wygodne życie u boku swojego ukochanego w dalekiej Kopenhadze. Co ich ukształtowało? Co sprawiło, że każdy z nich ucieka przed domem rodzinnym? Jakie krzywdy ich spotkały, że każdy obsesyjnie potrzebuje poczucia bezpieczeństwa? Czy rodzinne relacje uda się jeszcze odbudować? Warto to sprawdzić. „Ziemia kłamstw” to przejmująca lektura, która na długo pozostaje w pamięci.

Poprowadził za sobą zamroczonego od snu Erlenda mówiącego coś o szachownicy Swarovskiego z kryształowymi pionkami, którą wprost fanatycznie chciał mieć. Krumme już ją kupił, kosztowała prawie dwanaście tysięcy koron, ale oglądanie dzikiej ekstazy Erlenda przy odpakowywaniu prezentu warte było każdej korony. Rozebrał go i położył pod kołdrę, a potem przytulił się, wtulając noc w ramię Erlenda, było takie gładkie i ciepłe, i takie jego.

Wygląd znaczył wszystko dla gejów w tym mieście, a jemu i Krumme wystarczało tylko, że byli szczęśliwi. Nie musieli nawet urządzać mieszkania według gejowskich zasad feng shui, i mieszkać potem w nim jak w modnym więzieniu kupowali wszystko i urządzali dom wedle własnego uznania, i w cudownie niezamierzony sposób wszystko do siebie pasowało”

„Gdybyś tylko wiedziała. Pamiętasz Asgeira ze spółdzielni? W wieku szesnastu lat obciągałem mu druta na zapleczu, miał czwórkę dzieci i zasiadał w radzie kościoła. Lubiłaś go bardzo, odkładał dla ciebie jedzenie z kończącą się datą ważności. I tam właśnie, siedząc w kucki, ssałem jego wątłego fiuta, aż chwiał się ze szczęścia. Jednego razu zrobiłem to też w Neshov w stodole, a ty w tym czasie stałaś w kuchni, zaparzając dla niego kawę, przyszedł do nas kupić truskawki, wytrysnął wprost na balot słomy.

(Fragmenty powieści)

Opis autorstwa Michała Urbaniaka.

To może Cię również zainteresować:
Anne B. Ragde - RAKI PUSTELNIKI
Anne B. Ragde - NA PASTWISKA ZIELONE