Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
  Tomek Felczak - ROZŁÓŻ NOGI (E-book)
Cena 26.00 zł


Czas realizacji zamówienia: Natychmiast (pobranie elektroniczne)

Ocena: 4.75
                   
Format pliku
Autor Tomek Felczak
Tytuł ROZŁÓŻ NOGI
Typ ePUB, MOBI
Język polski
Wydawnictwo bearbook.pl
Rok wydania 2013


Zobacz koniecznie:

Opis

Główny bohater książki to młody mężczyzna – gej, który rozstał się z ukochanym Radkiem, stracił pracę w Polsce i przeniósł się do Aten. Ale tam nie zaczyna „od nowa”; żyje raczej z dnia na dzień, bez dalszego planu, raz po raz zatracając się w seksie, również grupowym. Czasem tylko dla przyjemności, czasem dla pieniędzy.

Opisy erotyczne są dosadne, pełne kultu dla fallusa. Nasz bohater to pasyw, lubi stan, w którym jest brutalnie, intensywnie i głęboko „używany” przez facetów. Gość, który „potrafi stać się rzeczą”, przechodzącą nawet nie z rąk do rąk, tylko od penisa do penisa. Ból istnienia, chęć nieistnienia, melancholijne stany emocjonalnego zawieszenia, lęk przed odczuwaniem czegokolwiek przeplatają się tu z opisami Grecji w kryzysie. Chłopak wspomina też swą rodzinną Łódź, liberalnych rodziców (coming out okazał się bezproblemowy) i pierwsze miłości.

Fragment recenzji Mariusza Kurca, "Replika", nr 42


To ciekawy przykład solidnej literatury, szczęśliwie wykraczającej poza polską siermiężność Witkowskiego czy błazenady Szczygielskiego. Dla mnie "Rozłóż nogi" sytuuje się między "Dzikimi nocami" Collarda i "Planetą samych chłopców" Georgieva. Obie te powieści, zwłaszcza Collarda, cenię bardzo wysoko. Myślę, że ta powieść - drapieżna, chwilami wręcz obsceniczna (ale wszelkie obscena mają tu głębokie uzasadnienie zarówno artystyczne, jak i psychologiczne), a jednocześnie w jakiś sposób subtelna - zdecydowanie odbiega od przeciętnych standardów literatury gejowskiej, nie jest ani romantycznym czytadłem, ani quasi pornograficzną relacją z darkroomów i pikiet. Łączy natomiast reporterską dociekliwość (obraz Grecji w czasach kryzysu) z umiejętnością psychologa trafnie analizującego i diagnozującego postawy człowieka wewnętrznie rozbitego, samotnego i dążącego do nieosiągalnej stabilizacji emocjonalnej.

Tadeusz Olszewski


Fragmenty tej historii mogliście przeczytać w książce "Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu" Marty Konarzewskiej i Piotra Pacewicza wydanej nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Teraz w całości - tylko w bearbook.pl!

Przeczytaj fragment:

 
To może Cię również zainteresować:
Dariusz Chęciński - BEZPRUDERYJNA POGOŃ ZA MIŁOŚCIĄ (E-book)
M.Konarzewska, P.Pacewicz - ZAKAZANE MIŁOŚCI