Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Tadeusz Olszewski - ZATOKA OSTÓW
Cena 27.70 zł
Cena okładkowa: 29.90 zł
oszczędzasz: 2.20 zł


Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni

Ocena: 9.25
                   
Autor Tadeusz Olszewski
Tytuł Zatoka Ostów
Stron 208
Okładka miękka
Wydawnictwo Latarnik
Rok wydania 2008


Zobacz koniecznie:

Opis

Głośna powieść Tadeusza Olszewskiego! O miłości, o związkach, o szukaniu szczęścia z drugim facetem. I o pewnym lecie, w czasie którego wszystko się zmienia.

Piotr, dziennikarz z gazety jest żonaty. Ale w małżeństwie od dawna mu się nie układa - od momentu pewnej dramatycznej życiowej decyzji żyją z Ewą obok siebie. Piotr ma nadzieję na uratowanie tego związku, oboje wyruszają w wakacyjną podróż na małą grecką wysepkę. Po drodze, na statku, Piotr poznaje młodego Anglika. Ze swoim przyjacielem płynie na tę samą wyspę. Obie pary rozbijają namioty bardzo blisko siebie, w Zatoce Ostów. Tam rodzi się miłość. Ciężka próba dla małżeństwa Piotra i Ewy, których już nic nie łączy. Coraz więcej łączy za to Piotra i Jeffa - obaj bez pamięci się w sobie zakochują. Wakacje jednak się kończą. Jeff wraca do Londynu, Piotr do Warszawy. Na początku lat 80. ta miłość musi wytrzymać bez e-maili, skype'a, tanich linii lotniczych i wysyłanych sobie zdjęć. Da radę? Świetna powieść - w sam raz na wakacje. A jednocześnie fantastyczna panorama tego jak wyglądało gejowskie życie trzydzieści - czterdzieści lat temu. 

*

Wyobraźmy sobie kraj, w którym nie ma gejów. To znaczy taki kraj, w którym geje muszą udawać heteryków. To bez wątpienia państwo totalitarne, w którym możliwa jest tylko jedna orientacja seksualna. Zatoka Ostów opowiada właśnie o takim heteromatriksie, który został zaszczepiony w umyśle głównego bohatera. Piotr żyje pod wpływem terroru heteroseksualnej tożsamości, którą wciąż musi konstruować, potwierdzać, choć tak naprawdę, w głębi duszy, czuje, że jest gejem. Odkrywa to powoli, stopniowo. Zdążył jednak zabrnąć o krok za daleko. Stworzył wokół siebie cały system pozorów, które utrzymują heteroseksualny świat: ożenił się, ustatkował, zdobył pozycję. Przekroczenie normy równałoby się z osunięciem w czyste szaleństwo. Co jednak zrobić z homoseksualnym pożądaniem, które im bardziej stłumione, tym mocniej powraca? Czy homoseksualny romans z młodym Anglikiem, poznanym podczas wakacyjnej podróży do Grecji, ma szansę na przetrwanie? Jak się zachować wobec żony, która dostrzega tę przemianę?

To może Cię również zainteresować:
Remigiusz Ryziński - FOUCAULT W WARSZAWIE (Z AUTOGRAFEM!)
Marcin Szczygielski - BEREK
Marcin Szczygielski - BIERKI
Marcin Szczygielski - BINGO
Margaret Mazzantini - BLASK
Jacek Melchior - KOCHANEK
Dariusz Wilczak - TEQUILA Z CORTAZAREM
Michał Witkowski - LUBIEWO. BEZ CENZURY