Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Scott Thorson - WIELKI LIBERACE
Cena 37.70 zł
Cena okładkowa: 39.90 zł
oszczędzasz: 2.20 zł


Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni

Ocena: 0.00
                   
Autor Scott Thorson
Tytuł Wielki Liberace
Stron 344
Okładka miękka
Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania 2014


Zobacz koniecznie:

Opis

Ikona gejów, ikona sceny, oto Wielki Liberace we wspomnieniach swojego chłopaka!

Valentino Liberace, nazywany Wielkim, chłopak o polskich korzeniach, który został największą gwiazdą amerykańskiej estrady. Gej, który panicznie bał się ujawnienia, bo wiedział że kochające go gospodynie domowe natychmiast się od niego odwrócą. W filmie "Wielki Liberace" odtwarzający tę rolę Michael Douglas dostał Złotego Globa.

Władzio Valentino z matki Polki i ojca Włocha. Grał Chopina i miał być drugim Lisztem. Liberace został za radą Paderewskiego.
„Książę przepychu” na scenie błyszczał jak skrzynia diamentów, poza nią skrzętnie ukrywał swój homoseksualizm. Prawda o jego życiu prywatnym zabiłaby gospodynie domowe piszczące z zachwytu na jego występach.
Kochanek gwiazdora opisuje pięć lat zamknięcia w złotej klatce, głośne rozstanie, a w końcu pojednanie na łożu śmierci chorego na AIDS Liberace.
„Zbyt wiele dobrego jest... wspaniałe”, powtarza Lee (Michael Douglas) swojemu „cycusiowi” (Matt Damon) w filmie Stevena Soderbergha Wielki Liberace. Scenariusz oparty jest na wspomnieniach Scotta Thorsona, dzielącego łoże z najlepiej zarabiającym artystą Ameryki. Opisuje w nim luksusowe domy, wysadzane klejnotami samochody, szyte na zamówienia futra i kilogramy biżuterii, które nosił na sobie gwiazdor. Liberace był geniuszem scenicznym, potrafił uwieść każdą publiczność i oko kamery. Kiczowate stroje i oprawa jego występów inspirowały kolejne pokolenia artystów, takich jak James Brown, Michael Jackson, Prince, Madonna, Elton John czy Lady Gaga.

Scott Thorson szokuje historią swojego życia u boku gwiazdy. Zagubiony, wychowany w rodzinach zastępczych osiemnastolatek zostaje uwiedziony przez pięćdziesięciosiedmioletniego pianistę. Liberace zatrudnia go jako szofera w swoim show, obsypuje kosztownymi prezentami i żąda bezgranicznego oddania. Zmienia jego życie, a potem również rysy twarzy, kiedy oddaje chłopaka w ręce chirurga, szpikującego go narkotykowymi koktajlami.
Scott Thorson do dziś ma problemy z narkotykami, gangsterami i prawem. Skazany na dwadzieścia lat więzienia, walczy z rakiem okrężnicy i dalszym ciągiem swoich wspomnień.

 

To może Cię również zainteresować:
Justin Vivian Bond - TANGO. POWRÓT DO DZIECIŃSTWA W SZPILKACH
Lesley-Ann Jones - FREDDIE MERCURY
Deborah Ball - VERSACE. GENIUSZ, SŁAWA I MORDERSTWO
Witold Gombrowicz - KRONOS
Paul Russell - ZMYŚLONE ŻYCIE SIERGIEJA NABOKOWA
Scotty Bowers - FULL SERVICE
Patti Smith - PONIEDZIAŁKOWE DZIECI
Miron Białoszewski - TAJNY DZIENNIK