Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Andrzej Selerowicz - KRYPTONIM HIACYNT
Cena 34.90 zł
produkt chwilowo niedostępny

Ocena: 0.00
                   
Autor Andrzej Selerowicz
Tytuł Kryptonim "Hiacynt"
Stron 204
Okładka miękka
Wydawnictwo Queermedia.pl
Rok wydania 2015


Zobacz koniecznie:

Opis

Lata osiemdziesiąte, listopad, zimny poranek. Do drzwi puka milicjant. Młody mężczyzna ląduje na komendzie. Kim jesteś? Gdzie pracujesz? Z kim sypiasz? Pytają milicjanci...

Zbierają adresy, odciski palców, zakładają teczki... Rozpoczyna się akcja „Hiacynt”. Akcja, podczas której powstała kartoteka polskich homoseksualistów – 11 tysięcy „różowych” teczek. Do dziś nie wiadomo, jaki był jej cel. Czy był to desperacki zryw upadającej władzy? Kogo chciano szantażować? Jakie tajemnice skrywały tęczowe wyznania?

Rozproszone między Instytutem Pamięci Narodowej a policyjnymi archiwami materiały do dziś pozostają niezbadane. Ofiary akcji nigdy nie otrzymały statusu poszkodowanych. Temat ucichł.

Andrzej Selerowicz – działacz, publicysta, tłumacz literatury. W latach 70. wyemigrował do Austrii, gdzie zetknął się z ruchem gejowsko-lesbijskim – działał w International Gay and Lesbian Association (ILGA). Zabiegał o propagowanie haseł organizacji w Polsce i utrzymywanie kontaktu z polskimi gejami. Zaowocowały one powstaniem wielu inicjatyw, w tym utworzeniem Lambdy. Tłumaczył standardy homoerotycznej literatury na język polski (Baldwin, Vidal, Wilde i inni), współpracował z wydawnictwami prasy gejowsko-lesbijskiej (głównie „Inaczej”), wydał poradnik „Leksykon kochających inaczej” (1993). Książka o akcji „Hiacynt” jest jego beletrystycznym debiutem.

Andrzej Selerowicz, jako świadek historii, powraca wspomnieniami do tamtych czasów i tworzy niezwykłą opowieść o poszukiwaniu drogi do wolności i równości.

To może Cię również zainteresować:
Krzysztof Tomasik - GEJEREL (wydanie II)
Krzysztof Tomasik - HOMOBIOGRAFIE
Piotr Barański - KŁOPOTY Z SEKSEM W PRL
Małgorzata Radkiewicz - OBLICZA KINA QUEER
Błażej Warkocki - RÓŻOWY JĘZYK
Ewa Chudoba - LITERATURA I HOMOSEKSUALNOŚĆ
M.Kurc, K.Tomasik - TĘCZOWA REWOLUCJA (E-book)
Paweł Fijałkowski - HOMOSEKSUALNOŚĆ DALEKA I BLISKA
Kup również:
Mikołaj Milcke - RÓŻOWE KARTOTEKI (Z AUTOGRAFEM!)
Cena 34.90 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 8.00
                   
Autor Mikołaj Milcke
Tytuł Różowe kartoteki
Okładka miękka
Wydawnictwo Dobra Literatura
Rok wydania 2015
Rekomendacje Opis bearbook.pl!


Opis

Ksawery Downar jest ultraprawicowym wicemarszałkiem senatu, katolikiem, homofobem, a przy tym - kryptogejem. Pnie się w górę po drabinie politycznej kariery, aż dochodzi prawie na szczyt - przedwyborcze sondaże dają mu niemal pewne zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Niemal, bo w dniu w którym ma ogłosić swoją kandydaturę, wypływają na wierzch pewne dokumenty... Partyjni koledzy dowiadują się, że 30 lat temu Ksawery Downar, przykładny mąż i ojciec, twardy konserwatywny polityk po trupach dążący do celu, obrońca "chrześcijańskich wartości" podpisał deklarację współpracy z bezpieką PRL, a zrobił to zastraszony wtedy przez milicjantów w ramach akcji "Hiacynt". Downar rusza w szaleńczy rajd po Warszawie, żeby odkryć kto zrujnował jego polityczną karierę. Może zdradzana z mężczyznami żona? Były chłopak? Były kochanek? Przyjaciel, z którymi obrońca tradycyjnych wartości jeździł uprawiać seks z młodymi chłopcami w Tajlandii?

Mikołaj Milcke - dotychczas znany z powieści "Gej w wielkim mieście" i "Chyba strzelę focha" w swojej najnowszej książce idzie w zupełnie innym kierunku. W trzydziestą rocznicę akcji "Hiacynt", w czasie której komunistyczne służby specjalne usiłowały zastraszyć polskich homoseksualistów, pisze jak wtedy łamano życiorysy, jak wyglądały upokarzające milicyjne przesłuchania i jak brutalną walką jest polityka.

Książka z zakładką z autografem autora! 

 

To może Cię również zainteresować:
PAKIET: GEJ W WIELKIM MIEŚCIE części 1, 2, 3 i 4 (z autografem!)
Lutz Van Dijk - CHOLERNIE MOCNA MIŁOŚĆ
Heinz Heger - MĘŻCZYŹNI Z RÓŻOWYM TRÓJKĄTEM
Andrzej Selerowicz - ZBRODNIA, KTÓREJ NIE BYŁO (Z AUTOGRAFEM!)
B. Aksamit, P. Głuchowski - UZURPATOR. Podwójne życie prałata Jankowskiego
Frédéric Martel - SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie
Remigiusz Ryziński - DZIWNIEJSZA HISTORIA (Z AUTOGRAFEM!)
Sebastian Barry - DNI BEZ KOŃCA