Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
TAMTE DNI, TAMTE NOCE (DVD)
Cena 55.50 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 9.00
                   
Tytuł Tamte dni, tamte noce
Tytuł oryginalny Call me by your name
Typ DVD
Reżyser Guadagnino Luca
Czas trwania 02:09:00
Dźwięk DD 5.1, angielski, polski (lektor)
Lektor polski tak
Napisy polskie i inne
Produkcja USA, 2017
Występują Capriolo Vanda, Bucci Elena, Hammer Armie, Chalamet Timothee
Dystrybutor Imperial Cinepix
Rekomendacje Opis bearbook.pl!


Zobacz koniecznie:

Opis

Książka Andre Acimana i towarzyszący jej film, to bez wątpienia największe wydarzenia gejowskiej kultury ostatnich lat. Tak się składa, że najpierw czytaliśmy książkę, a później oglądaliśmy film. I trzeba przyznać, że był to dobry wybór - bo i jedno i drugie pokazuje tę historię nieco inaczej, ale oba doskonale się uzupełniają. Oś opowieści jest ta sama: miłość, która zakwitła między młodym chłopakiem, a o kilka lat od niego starszym dwudziestokilkulatkiem podczas wakacji we Włoszech. W książce obserwujemy ją na tle pięknego włoskiego wybrzeża, powieść pachnie słońcem, plażą, skalistym brzegiem morza i małym włoskim miasteczkiem zanurzonym w środku upalnego lata. Niestety, film nie pokazuje tego tak dobrze: zamiast morza mamy rzekę, zamiast plaży - zarośla, a i upału nie poczujemy. Za to film pokazuje coś, czego nie uświadczymy w powieści Acimana: przystojnego Olivera i fantastyczną grę Elio, którego gra aktor Timothée Chalamet (nominacja do Oscara!). W filmie znajdziemy wszystkie najważniejsze punkty książki: rosnące między chłopakami napięcie, słynną scenę z seksem z brzoskwinią, czerwone kąpielówki Olivera, niesamowicie ważną rozmowę Elio z ojcem. Ale książka ma ciąg dalszy - bo nie kończy się na telefonie Olivera z informacją, która mocno zasmuca Elio. W książce przeczytacie co w życiu obu zdarzyło się później. Czy może przynajmniej książka kończy się happy endem?
Andre Aciman w swojej książce opisuje rozterki Elio po pierwszym seksie z Oliverem, jego młodzieńcze miotanie się między pożądaniem, a chęcią zapomnienia. Pokazuje, że miłość między nimi - choć prawie od pierwszego wejrzenia - to rodziła się przez długie tygodnie, wypełnione ukradkowymi spojrzeniami, marzeniami, zniecierpliwieniem, czasem złością, a czasem fascynacją. Pierwszym dotykiem. I nie sposób wspomnieć o jeszcze jednym: mocno zaznaczonym tu fetyszem stóp autora książki. Bo stopy Olivera i stopy Elio mają swój "istotny wkład" w rozkwitające uczucia między dwoma chłopakami.
W filmie postaci są zarysowane nieco inaczej. Nie tylko głównych bohaterów, ale też rodziców Elio, dziewczyn, które pojawiają się w tle (a które mają sporą ochotę na Olivera - i książka nie pozostawia wątpliwości, że mógł ulec ich urokom), w filmie zamiast wyprawy do Rzymu obaj chłopcy jadą żegnać się na północ Włoch, do Bergamo. Ale wszystko to powoduje że jedna i druga historia - choć styczne w kluczowych punktach - to tę samą opowieść pokazują nieco inaczej. Widziałeś film? Koniecznie przeczytaj książkę. Czytałeś książkę, a nie widziałeś filmu? Masz okazję to naprawić!

Materiały video
To może Cię również zainteresować:
Andre Aciman - TAMTE DNI, TAMTE NOCE
TWÓJ SIMON (DVD)
Becky Albertalli - SIMON ORAZ INNI HOMO SAPIENS
Eric Bell - ALAN COLE NIE JEST TCHÓRZEM
PIĘKNY KRAJ (DVD)
TEST NA ŻYCIE (DVD)