Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Marcin Teodorczyk - NIEBO 1989
Cena 29.90 zł
Cena okładkowa: 34.90 zł
oszczędzasz: 5.00 zł


Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni

Ocena: 0.00
                   
Autor Marcin Teodorczyk
Tytuł Niebo 1989
Stron 220
Okładka miękka
Wydawnictwo Krytyka Polityczna
Rok wydania 2019


Zobacz koniecznie:

Opis

"Niebo 1989" jest hołdem dla wolności, która zapukała do wioski położonej na Ziemi Lubuskiej jako dziki kapitalizm, podrabiana Ameryka z pirackich kaset wideo oraz wyzwolenie seksualne. Mieszkańcy Nieba po omacku realizują swoje największe pragnienia. Tylko tu i teraz mają szanse zawojować świat. Jest wśród nich Andrzejek – najmłodszy w rodzinie, wrażliwy, zdolny, zawsze inny. Wyrastający ze świata ciężkiej pracy fizycznej, niedostatku i przemocy decyduje się na porzucenie Nieba, po tym jak odkrył w niemieckich kioskach gazetki dla gejów i świat, o jakim nawet mu się nie śniło. Ale Niebo tak łatwo nie wypuszcza ze swoich objęć… 

Romek marzy o Murzynce, którą zobaczył w filmie porno, Zbyszek o prawdziwej miłości, Kaśka o byciu obrotną kapitalistką, Jadźka o uwolnieniu z konwenansów wspólnoty i życiu po swojemu, Andrzejek o wyrwaniu się z Nieba, podobnie jak Hanka, która idzie na studia dzięki wstawiennictwu dyrektora kopalni. Tak o swojej książce pisze dla czytelników bearbook.pl jej autor, Marcin Teodorczyk.

Jedynie tatko o niczym nie marzy. W jego świecie pojawiają się duchy, odżywają w nim wspomnienia z czasów wojny i strach, że po upadku komuny Niemcy przyjdą po swoje ziemie. W tle rozgrywa się wielka polityka. Drożyzna w sklepach, inflacja, bezrobocie i widmo krachu gospodarki majaczą na horyzoncie, ale atmosfera radości sprawia, że można dokonywać rzeczy wielkich i wszystko jest możliwe.

Powieść Marcina Teodorczyka inspirowana jest wspomnieniami z dzieciństwa z okresu transformacji. Jest swoistym rozliczeniem autora z przeszłością i wiejskim pochodzeniem, a równocześnie stanowi świetny portret bohaterów zmian ustrojowych z prowincji, których zapowiedzią są pirackie kasety wideo, rozluźnienie więzów z Kościołem i kradzione auta z Niemiec.

To może Cię również zainteresować:
Remigiusz Ryziński - DZIWNIEJSZA HISTORIA (Z AUTOGRAFEM!)
Andrzej Selerowicz - ZBRODNIA, KTÓREJ NIE BYŁO (Z AUTOGRAFEM!)
Frédéric Martel - SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie
Sebastian Barry - DNI BEZ KOŃCA
Krzysztof Tomasik - GEJEREL (wydanie II)
Przemysław Semczuk - TAK BĘDZIE PROŚCIEJ
Lutz Van Dijk - CHOLERNIE MOCNA MIŁOŚĆ
Heinz Heger - MĘŻCZYŹNI Z RÓŻOWYM TRÓJKĄTEM