Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
PAKIET: Alan Cole nie jest tchórzem + Alan Cole nie tańczy
Cena 55.50 zł
Cena okładkowa: 73.98 zł
oszczędzasz: 18.48 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 0.00
                   
Autor Eric Bell
Tytuł Alan Cole nie jest tchórzem + Alan Cole nie tańczy
Stron 340 + 272
Okładka miękka
Wydawnictwo Ya
Rok wydania 2019, 2020


Zobacz koniecznie:

Opis

ALAN COLE NIE JEST TCHÓRZEM:

12-letni gej? Już samo to jest na polskie warunki "odważne". W powietrzu wisi bowiem stereotyp, zgodnie z którym heteroseksualność po prostu "jest", natomiasy homoseksualność "odkrywa się" - i to najwcześniej pod koniec liceum, a i wtedy nieraz trzeba odpowiadać na pytania: "Ale jesteś pewny?". Podczas gdy tak naprawdę, bardzo wielu z nas czuje to, co czuje, już właśnie w wieku około 12 lat.

Alan nie ma wątpliwości. Tak, podobają mu się chłopcy - kropka. Konkretnie - Connor. Alan wie też, że informacja o homoseksualności wciąż niestety nie jest neutralna, więc ukrywa się. Ale jego kumpel Zack, podkochujący się w dziewczynie o imieniu Penny, nie jest w ciemię bity: "Przecież widzę, że patrzysz na Connora tak, jak ja patrzę na Penny" - mówi. Sekret odkrywa też starszy o 2 lata brat Alana - Nathan. I tu właśnie zaczyna się cała akcja. Nathan majstruje dla Alana szantaż: daje mu 7 trudnych, dziwnych zadań do wykonania. Inaczej rozgada w całej szkole, że Alan jest gejem!

Dalej mamy sto piętrowych intryg, które doprowadzą Alana do prostej konstatacji: której wciąż nie łapie bardzo wiele osób LGBT w Polsce - mianowicie: "Lepiej mieć pod górkę i być sobą, niż z górki, udając kogoś, kim się nie jest".

ALAN COLE NIE TAŃCZY: 

Druga część książki "Alan Cole nie jest tchórzem". Tytułowy nastolatek jest już wyoutowany w grupie przyjaciół. Rodzicom jeszcze nie powiedział i ma to znaczenie, bo tata chce Alana koniecznie zeswatać z pewną dziewczyną - June, zaciągając go na pewną imprezę. A przecież Alan po pierwsze wolałby iść z chłopakiem, a po drugie - nie tańczy! Tymczasem w klasie Alana pojawia się nowy uczeń Odin, który zachowuje się trochę intrygująco oraz uwielbia rysować - tak jak Alan. Sielankowo jednak nie jest, bo Ron, największy szkolny homofob, skutecznie uprzykrza Alanowi życie. Tak jak w pierwszej części, tu też mamy prosty język, wartką akcję i dobrze rozłożone akcenty odnośnie tego jak wygląda dorastanie, gdy jest się gejem oraz niebanalne ujęcie problematyki szkolnej przemocy. Alan Cole nie tańczy? Z June może niekoniecznie, ale z Odinem?

"Replika"

To może Cię również zainteresować:
PAKIET: Noah po prostu jest + Noah jest bardziej
PAKIET: Andre Aciman - Tamte dni, tamte noce + Znajdź mnie
Grażyna Hanaf - JOACHIM. PAKIET (Z AUTOGRAFEM!)
PAKIET: GEJ W WIELKIM MIEŚCIE części 1, 2, 3 i 4 (z autografem!)
Becky Albertalli - SIMON ORAZ INNI HOMO SAPIENS
Adam Silvera - NASZ OSTATNI DZIEŃ
Dorota Jaworska - RADO BOY
Natalia Osińska - FLUFF