Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
PAKIET: Édouard Louis - HISTORIA PRZEMOCY + KONIEC Z EDDYM
Cena 59.90 zł
Cena okładkowa: 79.80 zł
oszczędzasz: 19.90 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 10.00
                   
Autor Edouard Louis
Tytuł Historia Przemocy + Koniec z Eddym
Stron 192 + 176
Okładka miękka
Wydawnictwo Pauza
Rok wydania 2018, 2019


Zobacz koniecznie:

Opis

Dwie książki Édouarda Louisa - w pakiecie taniej!

HISTORIA PRZEMOCY - trzecia najlepiej sprzedająca się książka 2018 roku! 

Wyobraź sobie, że w wielkim mieście, wracając nad ranem do domu w dobrym nastroju od znajomych, zaczepia cię bardzo przystojny facet. Wyobraź sobie, że proponuje ci seks, i nie chce odpuścić - a do tego bardzo wpadł ci w oko. Zapraszasz go do domu i ostra akcja w łóżku trwa kilka godzin.A pomiędzy - fajnie klei się między wami rozmowa. A teraz wyobraź sobie, że chce cię okraść, wyciąga pistolet i zaczyna ci grozić. Gwałci cię i zaczyna dusić. 

Właśnie tę historię przeżył w Paryżu Édouard, autor tej powieści. Wracał od znajomych po kolacji wigilijnej. Na jednej z ulic zaczepił go nieznajomy - który zaczął komplementować jego urodę i zaproponował seks. Po naleganiach, Édouard zgadza się, jak mówil w wywiadach - "oszołomiony pięknem" tego chłopaka, który miał na imię Reda. Jak się okazało, jego rodzina pochodzi z Algierii i przeszła piekło próbując dostać się lata temu do Francji. Dwie-trzy godziny seksu, sporo rozmów o życiu. I nagle, kiedy noc miała się ku końcowi, Reda tuż przed wyjściem chciał ukraść kilka rzeczy. Kiedy mu się to nie udało - zareagował agresją, zgwałcił Édouarda i groził mu bronią.  I właśnie ta książka jest formą terapii Édouarda, który postanowił tę historię opowiedzieć wszystkim i szuka w niej odpowiedzi, dlaczego padł ofiarą agresji.

"Wyjaśnień może być wiele i piszę o nich w 'Historii przemocy'. Ale jedno z nich wydaje mi się szczególnie istotne. Wychowywał się w homofobicznej kulturze, nauczono go być homofobem, tymczasem – urodził się gejem. Ten rodzaj schizofrenii, w której przyszło mu żyć, całkowicie go zniewolił" - mówił autor w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

KONIEC Z EDDYM

Kolejna, wstrząsająca powieść autora bestsellerowej "Historii przemocy" - trzeciej najlepiej sprzedającej się gejowskiej książki 2018 roku! Tytułowy Eddy jest gejem, mieszka w małym miasteczku na północy Francji, pochodzi z robotniczej rodziny. Od urodzenia czuje się inny od rówieśników, jest też przez nich inaczej traktowany. Czuje, że powinien się urodzić gdzie indziej, stać się kimś innym, po prostu być innym człowiekiem. Czy uda mu się uciec i przeobrazić w kogoś, kim tak bardzo chciałby być?

Édouard Louis nakreślił wzruszający portret wyrzutka, osoby, której nikt w otoczeniu nie akceptuje – ani koledzy, ani rodzina, ani lokalna społeczność. Czy uda mu się wyrwać z matni przeznaczenia?

Ból. To uczucie towarzyszyło mi nieustannie podczas lektury debiutanckiej powieści Édouarda Louisa. Wracały do mnie obrazy i sytuacje, gdy sam stawałem się ofiarą homofobicznej przemocy, przed którą nic mnie nie mogło uchronić, nikt mi też nie przyszedł z pomocą. Słyszane za plecami okrzyki, wyzwiska, śmiechy. To codzienność większości nastolatków – chłopców i dziewcząt innych niż wszyscy. Jeszcze nikt we współczesnej literaturze nie sportretował tej sytuacji z werystyczną brutalnością, jednocześnie analizując przyczyny i źródła przemocy. Louis stworzył przejmujący portret robotniczej rodziny, od którego trudno się uwolnić. Autobiograficzna sugestywność tylko wzmacnia siłę rażenia tej niezwykłej powieści. Po co o tym czytać? By nie być obojętnym. Książka ważna dzisiaj, ale przykra prawda jest taka, że to powieść, która nigdy nie przestanie być aktualna. Dopóki wszyscy się nie obudzimy – Wojciech Szot,Zdaniem Szota.

Koniec z Eddym to krótka, ale pełna niezwykłych treści opowieść o tym, jak się czuje osoba biedna, homoseksualna i prześladowana. Nikt dotąd nie opowiedział podobnej historii w tak przejmujący i wymowny sposób – Edmund White.

To może Cię również zainteresować:
PAKIET: GEJ W WIELKIM MIEŚCIE części 1, 2, 3 i 4 (z autografem!)
PAKIET: WYMAZAĆ SIEBIE (książka + DVD)
PAKIET: Andre Aciman - Tamte dni, tamte noce + Znajdź mnie
PAKIET: Ella Frank, Brooke Blaine - ACED. WYMARZONY + LOCKED. WYKLUCZONY + WEDLOCKED. POŚLUBIONY
Maria Mamczur - ŻONY GEJÓW (Z AUTOGRAFEM!)
Rebecca Makkai - WIERZYLIŚMY JAK NIKT
Dolores Redondo - DAM CI TO WSZYSTKO
Andrew Sean Greer - MARNY