Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
HOMOWARSZAWA. PRZEWODNIK KULTURALNO-HISTORYCZNY
Cena 39.00 zł
produkt chwilowo niedostępny

Ocena: 9.80
                   
Autor Praca zbiorowa
Tytuł HomoWarszawa. Przewodnik kulturalno-historyczny
Stron 250
Okładka twarda
Wydawnictwo Abiekt.pl, Stowarzyszenie Otwarte Forum, Stowarzyszenie Lambda Warszawa
Rok wydania 2009
Rekomendacje Tylko w bearbook.pl!


Zobacz koniecznie:

Opis

Witamy w HomoWarszawie, stolicy Polski. Mieście, w którym mieszkamy, które kochamy za otwartość i gość-inność, za architektoniczny chaos i energię zapędzającą do działania.

Warszawa kusi osoby LGBT ułudą bezpieczeństwa i zachowania pełnej anonimowości w pracy, wśród sąsiadów, przed rodziną pozostawioną „na prowincji”. Nic więc dziwnego, że tu żyje nas najwięcej, że tutaj mieszczą się największe organizacje LGBT, odbywają są liczne imprezy, konferencje, studia poświęcone osobom LGBT oraz największe wydarzenia polityczne i demonstracje w obronie naszych praw. Tymczasem Warszawa wciąż pozostaje niewyoutowana (...) HomoWarszawa adresowana jest do piechurów, turystów i turystek, miłośników i miłośniczek stolicy, niezależnie od orientacji seksualnej. Zapraszamy zatem do spacerów warszawskich heterykow ciekawych swojego miasta widzianego z odmiennej perspektywy, a także zacietrzewionych homofobów – spacerowanie rozładowuje napięcie, pobudza krążenie i chroni przed zawałem. Jednak w pierwszej kolejności – HomoWarszawę kierujemy do osób LGBT, którym chcemy pokazać Warszawę „od tyłu” – podziemny świat gejowskiego seksu w dworcowych toaletach, wielką kulturę i wybitnych homoseksualnych twórców, pierwsze radykalne działania polityczne oraz historyczną i aktualną codzienność.

Ze 'Wstępu od Autorów'

O KSIĄŻCE:

W ramach projektu HomoWarszawa. Przewodnik kulturalno-historyczny chcemy zaprezentować Czytelnikom i Czytelniczkom wyjątkowy przewodnik na który składają się 4 trasy, ponad 200 stron, 200 fotografii, wypowiedzi znanych Mieszkańców i Mieszkanek o ich „Odmiennej Warszawie”, a także obszerna bibliografia tekstów omawiających życie osób LGBT w Warszawie. Przypowstaniu książki zebraliśmy kilkadziesiąt godzin wywiadów z osobami homoseksualnymi pamiętającymi czasy PRL, z których wiele fragmentów publikujemy w przewodniku, przez co książkastaje się najobszerniejszym dokumentem życia osób LGBT jaki do tej pory w Polsce powstał. Książka zawiera również plany tras, fotografie większości omawianych miejsc, jak i niespodziankę od Ygi Kostrzewy - po raz pierwszy opublikujemy fragmenty prowadzonego przez Autorkę od lat pamiętnika.

AUTORKA I AUTORZY:

Yga Kostrzewa - wieloletnia działaczka LGBT, była przewodnicząca Lambdy Warszawa, obecnie rzeczniczka tejorganizacji, niespodzianką dla Czytelników z pewnością będą fragmenty jej pamiętnika zatytułowane Z pamiętnika młodej lesbijki.

Michał Minałto - politolog, zajmuje się prawami człowieka (wychowanek Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka). Od 2008 roku redaktor naczelny internetowego czasopisma Homiki.pl współzałożyciel Stowarzyszenia Otwarte Forum.

Marcin Pietras - Wieloletni redaktor portalu InnaStrona.pl, autor recenzji, webnoweli, humoresek, felietonów, tłumacz.Laureat międzynarodowej nagrody ILGCN „Tęczowy wojownik 2006” za zasługi dla kultury LGBT. Twórca bloga muzycznego www.queertunes.pl.

Wojciech Szot - Współwłaściciel Wydawnictwa Abiekt.pl, współtłumacz komiksu Alison Bechdel Fun Home. Tragikomiks rodzinny, autor popularnego bloga LGBT (www.abiekt.blogspot.com).

Marcin Teodorczyk - Zastępca prezeski Stowarzyszenia Otwarte Forum, polonista, redaktor elektronicznego czasopisma społecznego Homiki.pl i „uniGENDER”. Współpracuje z feministyczną „Zadrą”.

Krzysztof Tomasik - Publicysta „Krytyki Politycznej”, autor książki Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku (Warszawa 2008).

Krzysztof Zabłocki - Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, tłumacz literatury angloamerykańskiej i francuskiej. Przetłumaczył m.in. "Matkę Boską Kwietną" Jeana Geneta i "Forsę" Martina Amisa.

Radosław Cetra - fotograf HomoWarszawy, z zawodu informatyk.

To może Cię również zainteresować:
HOMOWARSZAWA. PRZEWODNIK KULTURALNO-HISTORYCZNY (E-book)