Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
Do zamówienia gratis
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł
Kontakt
Infolinia
+48 508 899 508
eMail
bearbook@bearbook.pl
Płatności

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Mikołaj Milcke - GEJ W WIELKIM MIEŚCIE (Z AUTOGRAFEM!)
Cena 29.90 zł
Cena okładkowa: 34.90 zł
oszczędzasz: 5.00 zł
produkt chwilowo niedostępny

Ocena: 9.00
                   
Autor Mikołaj Milcke
Tytuł Gej w wielkim mieście
Stron 388
Okładka miękka
Wydawnictwo Dobra Literatura
Rok wydania 2011
Rekomendacje Autograf autora!


Zobacz koniecznie:

Opis

Jak tytuł wskazuje – gej podbija wielkie miasto! Bezimienny narrator wyjeżdża z małego miasteczka do stolicy. Ma nadzieję rozpocząć zupełnie nowe życie i… poznać wielką miłość. Czy mu się to uda?

Główny bohater „Geja w wielkim mieście” – głośnego debiutu Mikołaja Milckego – opuszcza rodzinne miasto, aby rozpocząć studia w Warszawie. Młody i sympatyczny chłopak łatwo odnajduje się w nowym środowisku, nawiązuje rozliczne przyjaźnie, odwiedza słynną „Utopię”, a wreszcie dokonuje coming-outu. Wkrótce na jego drodze pojawia się też nieziemsko przystojny mężczyzna. Czy uda im się stworzyć dobry związek? Na jakie przeszkody będzie musiał natrafić bohater, aby dojrzeć i odnaleźć swoją prawdziwą miłość? Wybierzcie się razem z nim w podróż do Warszawy, a na pewno się przekonacie.


- Ty, Robert. Strasznie tu ciasno. Tak się nie wyśpimy. – Odwróciłem głowę w jego kierunku.

- Nie jest dobrze – powiedział odwracając się twarzą do mnie. Dzieliło nas od siebie jakieś dziesięć centymetrów. To był absolutny rekord, czułem ciepło jego oddechu i ciała.

- Co robimy? Ani ty się nie wyśpisz, ani ja.

- Miałbym pewną propozycję – powiedział dość tajemniczo i zalotnie, jeszcze bardziej obniżając swój i tak niski głos, który teraz przeszedł niemal w szept. Zegar tykał, a ja już czułem, jak Robert przejmuje władzę w naszym łóżku, jak wkłada rękę pod moją kołdrę, jak zdziera ze mnie te wszystkie idiotyczne warstwy materiału w postaci piżamy i bokserek. Widziałem, jak jednym ruchem zdejmuje też swoje bokserki. Czułem, że pokonuje dzielące nas centymetry, żeby swoimi ustami dotknąć moich.

**

Zaczęliśmy się całować. Nawet nie wiem, kiedy zmieniliśmy pozycję z siedzącej na leżącą. Ja leżałem na łóżku, a on na mnie. Chwilę potem objąłem go w pasie nogami. Był zachłanny, dziki, nieokiełznany. Bałem się, co będzie dalej, przez głowę przelatywały mi miliony myśli. Chciałem i bałem się tego, co mogło nastąpić tego wieczoru. Nie wiedziałem, co zrobić, żeby było dobrze, żeby nie popełnić gafy. Mariusz mnie rozebrał. Po chwili obaj byliśmy nadzy. Pieściliśmy swoje niedoskonałe ciała tak, jakbyśmy byli najbardziej atrakcyjnymi ludźmi na świecie. (…). Mariusz był jak zwierz, który zamiast rozsądku ma instynkt. Chciał mnie posiąść, tu i teraz. Leżał za mną, całował moją szyję. Prężyłem się jak kot, palce miałem między jego palcami, które dotykały mojego brzucha. Czułem jego penisa na swoich udach. Zdecydowanie był gotowy do tego, czego ja jeszcze nie znałem, ale zdaję się, że za chwilę miałem poznać. Podgryzał moje ucho. Zaczął dotykać mojego krocza, moje podniecenie rosło z każdą sekundą. Płonąłem i nie było szans, żeby ugasić ten pożar. Zresztą wcale nie chciałem go gasić.

- Jesteś gotów? – zapytał mnie szeptem Mariusz.

- Jestem – odpowiedziałem.

**

Główny bohater Geja w wielkim mieście nie ma imienia. Nie dlatego, że zapomniałem mu je nadać. Chciałem, aby mógł się nim poczuć każdy z Was. Wszystko, o czym piszę, jest realne, a wiele z opisanych historii wydarzyło się naprawdę. Niektóre dialogi żywcem przepisałem na papier. Mam nadzieję, że autentyczność narracji sprawi, iż moja debiutancka powieść będzie Wam bliska, że wczujecie się w nią na tyle, by stać się jej częścią, że będziecie odbierać wszystko tak intensywnie jak moi bohaterowie, że wkroczycie w ich świat i pozostaniecie w nim do ostatniej kropki w tekście.

Mikołaj Milcke (rocznik 1981, urodzony na wschodzie Polski. Wychodzi z założenia, że większym splendorem dla autora jest to, że czytelnicy znają jego twórczość, a nie jego wizerunek. Lubi ludzi. Często siada w ulubionej kawiarni na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic i obserwuje otaczający go świat. Patrzy na ludzkie gesty i miny. Często także podsłuchuje i notuje najciekawsze dialogi oraz sformułowania. Wiele z nich wykorzystał w swojej debiutanckiej powieści Gej w wielkim mieście. Literacki debiut to ostatni punkt na długiej liście marzeń do zrealizowania przed trzydziestymi urodzinami. Wszystkie poprzednie już się spełniły. Stale wyznacza sobie nowe cele, wśród nich jest druga część Geja w wielkim mieście)

To może Cię również zainteresować:
Andre Aciman - TAMTE DNI, TAMTE NOCE
Becky Albertalli - SIMON ORAZ INNI HOMO SAPIENS
Adam Silvera - RACZEJ SZCZĘŚLIWY NIŻ NIE
Margaret Mazzantini - BLASK
Andrzej Selerowicz - ARIEL ZNACZY LEW (Z AUTOGRAFEM!)
Jacek Melchior - KOCHANEK
Mikołaj Milcke - RÓŻOWE KARTOTEKI (Z AUTOGRAFEM!)
Kup również:
Mikołaj Milcke - CHYBA STRZELĘ FOCHA! (Z AUTOGRAFEM!)
Cena 34.90 zł
produkt chwilowo niedostępny

Ocena: 8.83
                   
Autor Mikołaj Milcke
Tytuł CHYBA STRZELĘ FOCHA
Stron 432
Okładka miękka
Wydawnictwo Dobra Literatura
Rok wydania 2013


Opis

Druga część "Geja w wielkim mieście" z autografem autora w bearbook.pl!

Polubiliście przygody bohatera "Geja w wielkim mieście" - czas zobaczyć co się z nim dzieje dalej! Poważne tematy z przymrużeniem oka, gejowskie życie stolicy, a wszystko napisane lekko i z humorem.

Bohater, student drugiego roku dziennikarstwa, nie jest już zagubiony w warszawskich realiach. A przynajmniej tak mu się wydaje… Zna swoją wartość i własne oczekiwania. Znalazł też miłość. Wielką, spontaniczną, ale zarazem dojrzałą. I gdy wydaje się, że nic nie może zmącić tej idylli, pojawia się Marta, matka jego partnera, która za cel obrała sobie doprowadzenie do rozpadu związku syna. Na domiar złego budzą się demony przeszłości. Negatywnie nastawiony do orientacji syna ojciec odmawia finansowania jego studiów. Główny bohater znów stoi na rozdrożu. Nie wytrzymuje, ma dość swojej orientacji, chce być „normalny” i zapisuje się na terapię leczenia z homoseksualizmu. Czy uda mu się wygrać z naturą? Czy homoseksualizm rzeczywiście można leczyć jak chorobę?

Wiele dzieje się też w życiu pozostałych bohaterów. Rozpaczliwie – często na oślep – szukają miłości, biorą śluby, rodzą im się dzieci. Z beztroskiej młodzieży stają się powoli dorosłymi, w pełni ukształtowanymi ludźmi.


To może Cię również zainteresować:
Mikołaj Milcke - RÓŻOWE KARTOTEKI (Z AUTOGRAFEM!)
Jacek Melchior - KOCHANEK
Becky Albertalli - SIMON ORAZ INNI HOMO SAPIENS
Adam Silvera - RACZEJ SZCZĘŚLIWY NIŻ NIE
Meagan Brothers - DZIWNA I TAKI JEDEN
Michael Thomas Ford - NOTATKI SAMOBÓJCY
James Dawson - TĘCZOWA KSIĄŻECZKA. PORADNIK DLA NASTOLATKÓW