Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Michael Cunningham - NIM ZAPADNIE NOC
Cena 31.90 zł
Cena okładkowa: 33.90 zł
oszczędzasz: 2.00 zł


Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni

Ocena: 8.90
                   
Autor Michael Cunningham
Tytuł Nim zapadnie noc
Stron 272
Okładka twarda
Wydawnictwo Rebis
Rok wydania 2011


Zobacz koniecznie:

Opis

Peter Harris prowadzi uporządkowane i przykładne życie. Nagłe pojawienie się Ethana – brata jego żony – sprawia, że poukładany świat drży w posadach. Peter jest coraz bardziej zafascynowany młodziutkim, pięknym szwagrem...

Peter i Rebecca Harrisowie są małżeństwem z wieloletnim stażem. On jest właścicielem nowojorskiej galerii, ona pracuje w gazecie. Prowadzą dość nudne, uporządkowane, ale w gruncie rzeczy szczęśliwe życie. I wtedy pojawia się Ethan, zwany Myłkiem – młodszy, piękny brat Rebeki. Chłopak jest tajemniczy, fascynujący, ma za sobą narkotykową przeszłość oraz liczne romanse zarówno homo- jak i heteroseksualne. Zupełnie nieoczekiwanie Peter odkrywa, że piękny szwagier pociąga go coraz bardziej. Jednak czy to miłość, czy jedynie poczucie winy wobec dawno zmarłego brata-geja? Czy Peter będzie umiał poradzić sobie z homoseksualnym uczuciem? Czy poświęci swoje małżeństwo w imię zakazanej namiętności?

Mija minuta, zaczyna się następna i jest już jasne, że Myłek się onanizuje. Peter wyczuwa to. Tak mu się wydaje. Czy seks nie zmienia czegoś w powietrzu? I mógłby przysiąc, że Myłek wydaje z siebie cichy jęk (…) i chwilę później, kiedy słyszy jęk, który z pewnością oznacza, że Myłek doszedł. (Peter nie dojdzie, nie jest aż tak podniecony lub nie pozwoli sobie na to), przez krótką chwilę jest potwornie zakochany w Myłku.

Jest w tym coś ekscytującego. Peter nie chce się przespać z Myłkiem, ale jest coś elektryzującego w tym, że pije wódkę z innym mężczyzną, który – tak się składa – jest nagi. Jest w tym utajone braterstwo, klimaty z szatni, cicha, męska, naładowana erotyzmem wibracja, gdzie nie tyle chodzi o ciało, co o wspólnotowość. (…) Myłek wraca do swojego pokoju. Peter patrzy, jak odchodzi, na jego gibkie plecy i niewielkie, idealne krągłości pośladków. Jeśli w Peterze tkwi pierwiastek homoseksualny, prawdopodobnie ma on głównie związek z tyłkiem, miejscem, gdzie drugi mężczyzna jest najbardziej bezbronny, jak dziecko gdzie męskie ciało jest najmniej przysposobione do walki. No już. Powiedz to cicho, do siebie. Niezły tyłek, braciszku.

Opis autorstwa Michała Urbaniaka.

To może Cię również zainteresować:
Michael Cunningham - KRÓLOWA ŚNIEGU
Michael Cunningham - Z CIAŁA I Z DUSZY
Michael Cunningham - GODZINY
Michael Cunningham - DOM NA KRAŃCU ŚWIATA
Joe Brainard - I REMEMBER
John Boyne - SPÓŹNIONE WYZNANIA
Alan Hollinghurst - OBCE DZIECKO
Benjamin Alire Saenz - INNE ZASADY LATA