Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
Garrard Conley - WYMAZAĆ SIEBIE
Cena 29.90 zł
Cena okładkowa: 34.99 zł
oszczędzasz: 5.09 zł


Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni

Ocena: 0.00
                   
Autor Garrard Conley
Tytuł Wymazać siebie
Tłumaczenie Kamila Slawinski
Stron 352
Okładka miękka
Wydawnictwo Poradnia K
Stan książki Opis bearbook.pl!
Rok wydania 2019


Zobacz koniecznie:

Opis

Wstrząsająca, autobiograficzna opowieść o chłopaku, który w wieku 19 lat zostaje wysłany przez rodziców na terapię "leczenia" z homoseksualizmu do fundamentalnie chrześcijańskiej grupy Love In Action. Ultrareligijni rodzice są przekonani, że homoseksualizm to ciężki grzech i nałóg, stawiają Garrardowi ultimatum – albo podda się terapii konwersyjnej, "Nawróci się" na heteroseksualizm i "wyjdzie z nałogu", albo straci rodzinę, przyjaciół i zostanie wykluczony ze wspólnoty kościelnej.

Wcześniej Garrard zmuszał się do bycia z dziewczyną... Przed fanatycznie religijnym ojcem-pastorem wyoutował go "życzliwy" kolega, który sam Garrarda podrywał. Zasady Love In Action, częściowo wzięte z terapii... alkoholików i przesycone religią były teleż absurdalne, co przerażające: nieustanne zmuszanie do robienia "Moralnego Obrachunku", długa lista "Fałszywych Obrazów"... Pod okiem terapeutów poprzez dogłębne studiowanie Biblii i niemal wojskowy rygor, ma zostać "nawrócony na heteroseksualizm", oczyszczony z grzesznych impulsów i umocniony w wierze.

Rzecz dzieje się w 2004 r. na amerykańskiej prowincji. Dopiero po 12 latach Garrard był w stanie spisać swe wspomnienia i wydać je. A co najbardziej interesujące - sam szef grupy Love In Action dopiero niedawno - po wielu latach prowadzenia "terapii" - przyznał, że jest ona nieskuteczna, nigdy nikogo nie udało się "wyleczyć". I przy okazji... sam się wyoutował i wyszedł za mąż.

Na podstawie tych wspomnień powstał film z Lucasem Hedgesem w roli głównej oraz z Nicole Kidman i Russellem Crowe w roli rodziców. Daty premiery filmu w Polsce wciąż nie ma.

Garrard potrzebował kilku lat, żeby przepracować w sobie tę historię i opowiedzieć ją światu. To co jej apologeci nazywają "leczeniem z homoseksualizmu" w rzeczywistości okazuje się seansem upokorzeń, strachu, prania mózgu, łamania kręgosłupów i manipulacji, a wszystko pod płaszczykiem biblijnych cytatów i banałów o kochającym Jezusie. Co gorsza - swoje jedyne dziecko do takich potworności zmusili głoszący miłość bliźniego religijni rodzice - pisze o tej książce Miś Dyrektor na swoim blogu. Czytaj więcej: tutaj.

To może Cię również zainteresować:
Heinz Heger - MĘŻCZYŹNI Z RÓŻOWYM TRÓJKĄTEM
Robert Rient - ŚWIADEK
Édouard Louis - HISTORIA PRZEMOCY
Krzysztof Tomasik - GEJEREL (wydanie II)
Marcin Wójcik - CELIBAT. Opowieści o miłości i pożądaniu
Lutz Van Dijk - CHOLERNIE MOCNA MIŁOŚĆ
Michael Thomas Ford - NOTATKI SAMOBÓJCY
Rose Tremain - SONATA GUSTAVA