Menu
Subskrypcja
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
 
U nas kupisz "Replikę"!
Darmowa wysyłka
przy zamówieniu
powyżej 200 zł i płatności przelewem lub kartą
Kontakt
Możesz do nas zadzwonić:
508 899 508
lub napisać:
bearbook(małpa)bearbook.pl

Strona na którą wchodzisz zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich
WYMAZAĆ SIEBIE (DVD)
Cena 39.90 zł


Czas realizacji zamówienia: 3 - 5 dni

Ocena: 0.00
                   
Tytuł Wymazać siebie
Tytuł oryginalny Boy Erased
Typ DVD
Reżyser Joel Edgerton
Czas trwania 01:50:00
Dźwięk DD 5.1, angielski
Lektor polski tak
Napisy polskie i inne
Produkcja USA, 2018
Występują Nicole Kidman, Russel Crowe, Lucas Hedges
Dystrybutor Filmostrada
Rekomendacje Opis bearbook.pl!


Zobacz koniecznie:

Opis

Filmowa adaptacja głośnej książki Garrarda Conleya! Historia 18-letniego Jareda (Lucas Hedges), który outuje się rodzicom - ojciec (Russell Crowe) jest fundamentalnym chrześcijaninem, matka (Nicole Kidman) jest podporządkowana mężowi. Ojciec podejmuje decyzję, by wysłać syna na terapię konwersyjną, syn się zgadza. Wolałby być hetero. Oglądamy koszmar terapii konwersyjnej - wyrzekanie się siebie, obwinianie się, wynaturzone metody "terapeutyczne" - gdzie nawet spojrzenie na plakat z przystojnym mężczyzną jest dowodem moralnego zepsucia... Historia z "Wymazać siebie" jest prawdziwa - dostępna jest u nas książka - wspomnienia chłopaka, który to wszystko przeżył. Musiał odczekać 12 lat, by móc traumę przelać na papier. Dziś mieszka w Nowym Jorku, ma męża. W rolach drugoplanowych innych uczestników terapii błyszczą dwaj wyoutowani geje: kanadyjski reżyser Xavier Dolan i australijski wokalista Troye Sivan. Ale film "robią" głównie Lucas Hedges oraz Nicole Kidman, która jako matka zaczyna dostrzegać, jakie piekło wraz z mężem zafundowała własnemu synowi. ("Replika")

Garrard potrzebował kilku lat, żeby przepracować w sobie tę historię i opowiedzieć ją światu. To co jej apologeci nazywają "leczeniem z homoseksualizmu" w rzeczywistości okazuje się seansem upokorzeń, strachu, prania mózgu, łamania kręgosłupów i manipulacji, a wszystko pod płaszczykiem biblijnych cytatów i banałów o kochającym Jezusie. Co gorsza - swoje jedyne dziecko do takich potworności zmusili głoszący miłość bliźniego religijni rodzice - pisze o tej historii Miś Dyrektor na swoim blogu. Czytaj więcej: tutaj.

Na podstawie tych wspomnień powstał film z Lucasem Hedgesem w roli głównej oraz z Nicole Kidman i Russellem Crowe w roli rodziców. I ten film można już obejrzeć, choć w oficjalnym opisie dystrybutora nie znajdziemy ani słowa o tym, że to film o geju.
Materiały video
To może Cię również zainteresować:
Garrard Conley - WYMAZAĆ SIEBIE
PAKIET: WYMAZAĆ SIEBIE (książka + DVD)
BOHEMIAN RHAPSODY (DVD)
PIĘKNY KRAJ (DVD)
TWÓJ SIMON (DVD)
LOOKING (SPOJRZENIA): Kompletny serial + film (DVD)
Kup również:
Garrard Conley - WYMAZAĆ SIEBIE
Cena 29.90 zł
Cena okładkowa: 34.99 zł
oszczędzasz: 5.09 zł


Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni

Ocena: 0.00
                   
Autor Garrard Conley
Tytuł Wymazać siebie
Tłumaczenie Kamila Slawinski
Stron 352
Okładka miękka
Wydawnictwo Poradnia K
Stan książki Opis bearbook.pl!
Rok wydania 2019


Opis

Wstrząsająca, autobiograficzna opowieść o chłopaku, który w wieku 19 lat zostaje wysłany przez rodziców na terapię "leczenia" z homoseksualizmu do fundamentalnie chrześcijańskiej grupy Love In Action. Ultrareligijni rodzice są przekonani, że homoseksualizm to ciężki grzech i nałóg, stawiają Garrardowi ultimatum – albo podda się terapii konwersyjnej, "Nawróci się" na heteroseksualizm i "wyjdzie z nałogu", albo straci rodzinę, przyjaciół i zostanie wykluczony ze wspólnoty kościelnej.

Wcześniej Garrard zmuszał się do bycia z dziewczyną... Przed fanatycznie religijnym ojcem-pastorem wyoutował go "życzliwy" kolega, który sam Garrarda podrywał. Zasady Love In Action, częściowo wzięte z terapii... alkoholików i przesycone religią były teleż absurdalne, co przerażające: nieustanne zmuszanie do robienia "Moralnego Obrachunku", długa lista "Fałszywych Obrazów"... Pod okiem terapeutów poprzez dogłębne studiowanie Biblii i niemal wojskowy rygor, ma zostać "nawrócony na heteroseksualizm", oczyszczony z grzesznych impulsów i umocniony w wierze.

Rzecz dzieje się w 2004 r. na amerykańskiej prowincji. Dopiero po 12 latach Garrard był w stanie spisać swe wspomnienia i wydać je. A co najbardziej interesujące - sam szef grupy Love In Action dopiero niedawno - po wielu latach prowadzenia "terapii" - przyznał, że jest ona nieskuteczna, nigdy nikogo nie udało się "wyleczyć". I przy okazji... sam się wyoutował i wyszedł za mąż.

Na podstawie tych wspomnień powstał film z Lucasem Hedgesem w roli głównej oraz z Nicole Kidman i Russellem Crowe w roli rodziców. Daty premiery filmu w Polsce wciąż nie ma.

Garrard potrzebował kilku lat, żeby przepracować w sobie tę historię i opowiedzieć ją światu. To co jej apologeci nazywają "leczeniem z homoseksualizmu" w rzeczywistości okazuje się seansem upokorzeń, strachu, prania mózgu, łamania kręgosłupów i manipulacji, a wszystko pod płaszczykiem biblijnych cytatów i banałów o kochającym Jezusie. Co gorsza - swoje jedyne dziecko do takich potworności zmusili głoszący miłość bliźniego religijni rodzice - pisze o tej książce Miś Dyrektor na swoim blogu. Czytaj więcej: tutaj.

To może Cię również zainteresować:
Heinz Heger - MĘŻCZYŹNI Z RÓŻOWYM TRÓJKĄTEM
Robert Rient - ŚWIADEK
Édouard Louis - HISTORIA PRZEMOCY
Krzysztof Tomasik - GEJEREL (wydanie II)
Marcin Wójcik - CELIBAT. Opowieści o miłości i pożądaniu
Lutz Van Dijk - CHOLERNIE MOCNA MIŁOŚĆ
Michael Thomas Ford - NOTATKI SAMOBÓJCY
Rose Tremain - SONATA GUSTAVA